سپتامبر 18th, 2019

بازدید توریست های فنلاندی از جاذبه های تاریخی و گردشگری درگز

رئیس اداره میراث فرهنگی درگز گفت: گردشگران موتور سوار فنلاندی با حضور در شهرستان، از شالیزارهای رودخانه زنگلانلو و درونگر، منطقه نمونه گردشگری چهلمیر و ارتفاعات بکر الله اکبر دیدن کردند؛ همچنین ضمن بازدید از سایت موزه بندیان، با پیشینه تاریخی شهرستان آشنا شدند.

محمد مددی در گفتگو با درگزخبر؛ از حضور گردشگران  فنلاندی در شهرستان درگز خبر داد و اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف وزارت میراث فرهنگی، فراهم سازی امکانات و زیرساختهای لازم جهت جذب حداکثری گردشگر به ویژه گردشگران خارجی به شهرستان است.

 

وی افزود: در همین راستا اقدامات مهمی از جمله راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی، استاندارد سازی امکانات هتلها و مسافرخانه ها جهت رفاه حال مسافران، ساماندهی سایت موزه بندیان، تبلیغات و معرفی جاذبه‌های شهرستان در فضای مجازی و  پیگیری پژوهشهای باستان شناسی انجام شده که خوشبختانه این اقدامات جهش قابل توجهی در جذب گردشگران به شهرستان درگز داشته است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی درگز عنوان کرد: در آخرین مورد، شاهد حضور گردشگران موتور سوار فنلاندی در شهرستان بودیم؛ این افراد با جستجو در اینترنت و با هدف بازدید از مناطق بکر طبیعی و تاریخی جهان، به پتانسیلهای درگز پی برده و آنرا به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری خود انتخاب کرده بودند.

 

مددی گفت: گردشگران فنلاندی با حضور خود در شهرستان، از شالیزارهای رودخانه زنگلانلو و درونگر، منطقه نمونه گردشگری چهلمیر و ارتفاعات بکر الله اکبر دیدن کردند؛ همچنین ضمن بازدید از سایت موزه بندیان، با پیشینه تاریخی شهرستان آشنا شدند.

 

وی در پایان ابراز کرد: امیدواریم با همکاری و هم افزایی مسئولین شهرستان بتوانیم گردشگران بیشتری را به شهرستان جذب نمود و شاهد رونق هر چه بیشتر این صنعت باشیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.