سپتامبر 18th, 2019

حجت الاسلام داوود عبداللهی امام جمعه موقت درگز

دولتمردان مراقب باشند فریب واسطه‌گرها را نخورند

امام جمعه موقت درگز گفت: حواس دولتمردان به واسطه هایی که این روزها به دنبال برقراری مذاکره مجدد هستند باشد، خوی دشمن بودن دولت آمریکا نسبت به ایران هیچگاه عوض نمی شود.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام داوود عبداللهی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اخلاص باعث حفظ و ماندگاری عمل می شود.

 

وی در ادامه تشخیص اصل از فرع را علت موفقیت چهره های مثبت و شکست چهره های منفی در واقعه عاشورا دانست و گفت: اصل حرکت امام حسین (ع) اقامه امر به معروف و یاری دین خدا بود، بنابراین کسانی که این اصل را شناختند از تمام دلبستگی های خود گذشته و حتی سر خود را در این راه فدا کردند؛ در مقابل افرادی هم بودند که برای رسیدن به مال و منال دنیا، اصل را کنار گذاشته و در برابر امام خود بایستند.

 

وی افزود: بنابراین عزاداری و گریه برای مظلومیت ابی عبدالله زمانی مفید و اثر بخش است که این اصل را بشناسیم؛ مبادا ساعت ها برای اهل بیت عزاداری کنیم اما نوبت به نماز که رسید، اهمیتی به آن نداده و آن را فراموش کنیم.

 

امام جمعه موقت درگز تصریح کرد: البته این قانون در تمام شئون زندگی شخصی، اجتماعی و سیاسی افراد پابرجاست؛ کسی که در هنگام خواستگاری به جای مد نظر قرار دادن اصولی همچون تقوا و وفاداری به دنبال زیبایی و پول و ماشین باشد، قطعا در زندگی با تنش هایی مواجه خواهد شد که هیچ یک از موارد ذکر شده نخواهد توانست آرامش در زندگی را برای او به ارمغان بیاورد.

 

حجت الاسلام عبداللهی تاکید کرد: در عالم سیاست هم اصل بر رضایت رهبری است؛ اگر مسئولین و دولتهای مختلف فرمان رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه به توان داخلی را به عنوان یک اصل مد نظر خود قرار می دادند قطعا وضعیت کشور و روابط ما با کشورهای منطقه به این صورت نبود؛ حیف که در این اوضاع هنوز هم عده ای به دنبال آزادسازی سران فتنه هستند.

 

وی ضمن تشکر از مواضع دولت در حساس بودن نسبت به فرمایش رهبری مبنی بر عدم مذاکره با آمریکا، عنوان کرد: حواس دولتمردان به واسطه هایی که این روزها به دنبال برقراری مذاکره مجدد هستند باشد، اتحادیه اروپا همان آمریکاست؛ افراد مختلفی در نظام آمریکا عهده دار مسئولیت شدند اما مهم خوی دشمن بودن دولت آنها نسبت به ایران است که هیچگاه عوض نمی شود.

 

امام جمعه موقت درگز در پایان خاطرنشان کرد: آنهایی که هنوز نمی خواهند به توان داخلی ایمان آورده و خودباوری داشته باشند لااقل اندکی به وضعیت دولت آمریکا و افول او فکر کنند؛ آمریکایی که روزی ایران حیات خلوتش بود امروز به خاطر هدف قرار ندادن هواپیمای دارای سرنشینش از ایران تشکر می کند؛ این عمل مفهومی جز ضعف و زبونی آمریکا و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ندارد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.