سپتامبر 8th, 2019

معرفت حضرت قاسم نسبت به امام زمان خود، شهادت را از عسل برایش شیرین‌تر کرد

امام جمعه درگز در مراسم دانش آموزی احلی من العسل گفت: معرفت حضرت قاسم نسبت به مقام امام عصر خود، او را به بالاترین مرتبه رساند و شهادت را از عسل برایش شیرین تر کرد.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی صبح امروز در مراسم دانش آموزی “احلی من العسل” که در مسجد پوستینی درگز برگزار شد، این مراسم را یکی از سنت های بسیار خوب و حسنه ای دانست که چند سال پیش در کشور پایه گذاری شد و به لطف خدا تاکنون برکات بسیار زیادی هم داشته است.

امام جمعه درگز گفت: یقین بدانید هر مراسم و مناسبتی پیام و مفهوم خاص خود را دارد که با اندکی تفکر و اندیشه ورزی می توان به اعماق آن دست یافت؛ پیام احلی من العسل هم ولایتمداری و انجام تکلیف در راه خداست.

وی افزود: البته این گفتگوی بین امام حسین (ع) و حضرت قاسم برای این بود که در طول تاریخ ماندگار شده و نسل های آینده موضوع ولایتمداری را سرلوحه عملکرد خود قرار دهند؛ البته انجام تکلیف همیشه هم آسان نیست، علی الخصوص برای یک نوجوان 13 ساله که تمام آرزوهای دنیای خود را رها کرده و شهادت را انتخاب می کند.

حجت الاسلام ایروانی خطاب به نوجوانان و جوانان حاضر در مراسم تاکید کرد: معرفت حضرت قاسم نسبت به مقام امام عصر خود، او را به بالاترین مرتبه رساند و شهادت را از عسل برایش شیرین تر کرد.

امام جمعه درگز تبیین کرد: امروز هم اگر جوانی می خواهد از فتنه های آخرالزمان و تهاجم فرهنگی دشمن در امان باشد باید مسلک حضرت قاسم را الگوی راه خود قرار داده و چشم به امر ولی زمان خود داشته باشد؛ ضمن اینکه حضور در مساجد و شرکت در مراسمات اهل بیت علیهم السلام زندگی انسان را بیمه می کند.

خاطر نشان می شود در انتهای این مراسم، دانش آموزان با سینه زنی، مداحی و دسته روی نمادین به یاد حضرت قاسم در سطح شهر، حال و هوای شهرستان را رونق خاصی بخشیدند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.