سپتامبر 7th, 2019

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

اروپا با وعده های توخالی خود در حال بازی دادن طرف های ایرانی و وقت کشی است

امام جمعه درگز با اشاره به زمزمه هایی در خصوص مذاکره مجدد با غرب گفت: بسیار روشن و واضح است که اروپا با وعده های توخالی در حال بازی دادن طرف های ایرانی و وقت کشی است.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه 15 شهریور ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اخلاص و کار برای خدا باعث حفظ و ماندگاری عمل می شود.

 

وی در ادامه به تشریح انگیزه ها و اهداف قیام امام حسین (ع) پرداخت و عنوان کرد: اگرچه عزاداری امام حسین دارای ثواب بی نظیری است اما در برگزاری مراسمات عزاداری اهداف والاتری هم دنبال می شود که از جمله این اهداف می توان به شناخت اولیا و یزیدهای زمان، حفظ و اقامه دین خدا، احیای سنت رسول الله و ولایت امیرالمومنین (ع)، حذف بدعت ها و اصلاح جامعه از کج روی هاست.

 

امام جمعه درگز در بخش های دیگری از بیانات خود تصریح کرد: ایران با کاهش تعهدات خود در موضوع برجام، به اروپا قدرت و توانایی خود را ثابت کرده و آنها را به وحشت و تکاپو وادار کرد؛ اگرچه این قدمها می توانست محکم تر برداشته شود اما دیدگاه عده ای در خصوص اعتماد به اروپا و مذاکره با دنیای غرب کار را با مشکل مواجه کرد.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: بسیار روشن و واضح است که اروپا با وعده های توخالی در حال بازی دادن طرف های ایرانی و وقت کشی است؛ مقام معظم رهبری فرمودند زمانی با اروپا تعهدی داشته باشید که فروش کامل نفت ایران را تضمین کنند اما این کار را نکردند و گذر زمان هم ثابت کرد اروپایی ها نه تنها اقدامی برای عمل به تعهدات خود نکردند بلکه با شیوه های متفاوت در کنار آمریکا به دنبال افزایش فشار بر ایران هستند.

 

وی افزود: مسئولین حواس خود را جمع کنند که مبادا با حداقلی ترین امتیازها فریب اروپا را خورده و عزت این نظام را که خدا به ما عنایت فرموده با ضعف و سستی خود بر باد دهند.

 

امام جمعه درگز انهدام مواضع رژیم صهیونیستی توسط حزب الله لبنان را اولین پاسخ کوبنده آنها به این رژیم جعلی دانست و تاکید کرد: حزب الله آماده است تا در هر زمانی از شبانه روز پاسخ اسرائیل را بدهد؛ نیروهای رژیم صهیونیستی باید همیشه در این هراس بمانند تا بمیرند.

 

حجت الاسلام ایروانی ضمن تقدیر از خانواده هایی که هزینه اطعام اموات خود را صرف در عام المنفعه می کنند خاطرنشان کرد: این سنت حسنه باید فراگیر شود، برکات بسیار زیادی هم دارد که کمترین آنها بهره مند شدن از ثواب همیشگی خیرات و جلوگیری از اسراف است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.