سپتامبر 7th, 2019

اپلکیشن “انار” نمود شعار ما می‌توانیم است/ خدمات مختلف شهری در یک نرم‌افزار!

اولین کارآفرین استارتاپی درگز گفت: تولید اپلکیشن خدماتی انار ابیورد حاصل اتکا و اعتماد به ظرفیت جوانان و عملیاتی کردن شعار ما می توانیم بود.

علی فداکار در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیار بالای فکر و استعداد جوانان در ایجاد شغل و کاهش بیکاری اظهار کرد: برای یک جوان ایده آل ترین شغل چیزی است که حاصل تفکر، نوآوری و برنامه ریزی خود او باشد؛ بنابراین در این تعریف هجمه به سمت کسب مشاغل دولتی اصلا جایگاهی نداشته و باعث می‌شود بسیاری از استعدادهای افراد به فراموشی سپرده شود.

 

اولین کارآفرین استارتاپی درگز عنوان کرد: اگرچه فارغ التحصیل رشته منابع طبیعی هستم و به واسطه شغل پدرم مدتی در حرفه نقاشی ساختمان مشغول به کار بودم اما از همان ایام کودکی در فکر ایجاد کسب و کاری بودم که اولا از خلاقیت خودم نشأت گرفته باشد و در ثانی بتوانم افرادی را هم به واسطه این ایده مشغول به کار کنم.

 

وی افزود: چند سالی در جستجوی فرصت شغلی مناسبی، مشاغل مختلف را تحلیل و بررسی می کردم تا اینکه جرقه تولید اپلکیشن خدماتی انار ابیورد هدف و مسیر زندگی آینده مرا روشن کرد.

 

فداکار گفت: در جامعه امروزی که استفاده از گوشی های هوشمند روز به روز در حال اضافه شدن است و حتی دورترین روستاها به اینترنت دسترسی دارند، آینده هیچ شغلی مانند مشاغلی که در بستر اینترنت فعالیت می کنند روشن به نظر نمی آید.

 

این کارآفرین درگزی توضیح داد: انار ابیورد یک اپلیکیشن موبایلی است که خدمات مختلف شهری از جمله پیک موتوری، فست فود، دیوار، رستوران و … را در خود جای داده و مردم را از مراجعه به منابع مختلف بی نیاز می کند؛ البته نواقصی هم وجود دارد که با مشارکت کاربران روزانه در حال رفع و ارتقای نرم افزار هستیم.

 

وی تبیین کرد: ساخت این اپلیکیشن و خرید اقلامی همچون موتور، سیستم و برنامه نویسی، مبلغی در حدود 15 میلیون تومان هزینه در بر داشت که بخش کمی از آن آورده شخصی بود و مابقی از طریق تسهیلات کارآفرینی مجمع جوانان تامین شد؛ این اپلکیشن به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای 15 نفر ایجاد شغل کرده است.

 

فداکار گفت: اپلکیشن انار ابیورد حاصل اتکا و اعتماد به ظرفیت جوانان و عملیاتی کردن شعار ما می توانیم بود؛ در گام دوم انقلاب همه ما باید به ندای رهبر خود لبیک گفته و برای رونق تولید و کاهش مشکلات مردم تمام ظرفیت فکری و جسمی خود را به کار بگیریم.

 

اولین کارآفرین استارتاپی درگز با اشاره به مشکلات این کار تصریح کرد: در شهرهای کوچکی مثل درگز هنوز فرهنگ استفاده از نرم افزارهای خدماتی به صورت کامل جا نیفتاده اما خوشبختانه مردم استقبال خوبی از این اپلکیشین داشتند که امیدوارم با جذابیت بخشی و افزایش خدمات ارائه شده بتوانم اعتماد آنها را بیش از پیش جلب کنم.

 

وی در خاتمه با تاکید بر همراهی همه جانبه مسئولین شهرستان برای راه اندازی این کسب و کار خاطرنشان کرد: به جوانان عزیز توصیه می کنم توانایی های خود را دست کم نگیرند؛ هر استعدادی اگر در مسیر درست قرار گرفته و پخته و آبدیده شود ضمن ایجاد شغل، می تواند مشکلات بسیاری را از جامعه حل کند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.