ژانویه 7th, 2016

تولید کننده و تولید داخلی باید مورد حمایت دولت قرار گیرد

سیاستهای اقتصاد مقاومتی که بر پایه تولید داخلی بنا گذاشته شده در صورتی که به معنی واقعی کلمه پیگیری و اجرایی شود؛ بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را حل خواهد نمود.

فرشید سروری تولید کننده قطعات یدکی در مصاحبه با خبرنگار درگزخبر اذعان کرد: بعد از ۲۶سال حضور در تولید قطعات لاستیکی خودرو در استان اصفهان با وعده های جذاب مسئولین جهت رونق و تحول در تولید و اشتغالزایی در درگز، اقدام به ساخت یک سوله تولیدی در شهرک صنعتی شهرستان درگز نمودم؛ اما هر چقدر که زمان به جلو رفت؛ وعدهای مسئولین نیز رنگ باخت و حال در وضعیت نامناسبی قرار گرفته ام؛ که نه امکان حرکت روبه جلو را دارم و نه می توانم به گذشته بازگردم؛ و در حالی که می توانست در شهرستان درگز برای حدود 32 نفر اشتغالزایی کنم و موجب حل مشکلات تعدادی از جوانان این شهرستان شوم اما خود نیز دچار مشکلات اقتصادی شده ام و مسئولین مرا تنها گذاشته اند و پاسخگوی وضعیتم نیستند و تمام سرمایه ام بلا استفاده و به صورت آجر و آهن شده است.

 این تولیدکننده دیروز ادعا کرد: وام های کم بهره، معافیت های مالیاتی و حمایت های دولتی و بانکی جزئی از وعده داده شده به من بود که متاسفانه امروز هیچ خبری از پاسخ آن وعده ها نیست و با وجود پیگیری و تصویب یک وام ۳۰۰ میلیونی تومانی؛ تنها مقداری از آنرا با شرایط واقعا نامناسب دریافت نمودم.

وی از مسئولین خواست: با محیا کردن وام های کم بهره موجب بهبود وضعیت تولید داخلی شوند؛ چراکه اگر تولید کالای داخلی افزایش یابد؛ اقتصاد شکوفا خواهد شد.

گفتنی است؛ بیکاری مشکلی است که در صورت عدم چاره اندیشی آن مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی را به دنبال خواهد داشت.

سیاستهای اقتصاد مقاومتی نیز که بر پایه تولید داخلی بنا گذاشته شده در صورتی که به معنی واقعی کلمه پیگیری و اجرایی شود؛ به صورت همزمان بسیاری از مشکلات یاد شده را حل خواهد نمود.

انتهای پیام/

  • DSCN0872


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.