ژانویه 6th, 2016

گیر کردن کلید دولت تدبیر و امید در قفل بیکاری

آمارها نشان می‌دهند تقریبا از هر سه جوان جویای کار استان خراسان رضوی، یکی موفق به یافتن شغل نمی شود و این موضوع باعث انباشته شدن تقاضای کار از سوی صدها هزار جوان بعضا تحصیل کرده می شود.

به گزارش درگزخبر، مسئولین دولت یازدهم می گویند بزرگترین مشکل داخلی کشور در زمینه بیکاری است و تلاش خود را برای حل این مشکل انجام می دهند. علاوه بر این، یکی از با اهمیت ترین وعده های انتخاباتی رئیس جمهور به مردم نیز بهبود اشتغالزایی بوده است.

حال در سومین سال از فعالیت دولت تدبیر و امید، در عمل چیزی جز بیکاری اقشار مختلف جامعه مشاهده نمی شود و مسئولین دولتی نیز ادعا می کنند: درآمد دولت در سالهای اخیر به پایین ترین حد خود رسیده است و بی پولی در بسیاری از قسمت های دولت، قدرت انجام هر کاری را گرفته است و می گویند تا بودجه نباشد نمی توانند فکری برای حل مشکل بیکاری مردم بکنند.

مسئولین وزارت کار می گویند در دوره فعالیت دولت روحانی تنها توانسته اند از ریزش و نابودی هزاران شغل موجود جلوگیری کنند و علاوه بر آن، حدود۴۰۰ هزار شغل خالص نیز در سال ۹۳ ایجاد کنند.

در تابستان سال 94 نرخ بیکاری مردم کشور 10.9 درصد اعلام شد؛ در حالی که آمار اصلی و موثر بیکاری را باید در قشر جوان جستجو کرد که بر اساس آمار بیکاری جوانان زیر 30 سال 27.8 درصد بوده است.

تحلیل و بررسی آمار بیکاری جوانان به تفکیک استانهای مختلف کشور اوضاع را بحرانی تر نشان می دهد. نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله در استان خراسان رضوی در تابستان امسال به 30.2 درصد رسیده است.

این آمارها نشان می‌دهند تقریبا از هر سه جوان جویای کار استان خراسان رضوی، یکی موفق به یافتن شغل نمی شود و این موضوع باعث انباشته شدن تقاضای کار از سوی صدها هزار جوان بعضا تحصیل کرده خواهد شد؛ بنابراین آمارها حاکی از آن است که دولت تدبیر و امید در بعد اشتغالزایی پا را از شعار فراتر نبرده است و مشکلات بیکاری همچنان در صدر مشکلات کشور قرار دارد.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.