ژانویه 5th, 2016

شیخ باقر النمر شهید راه امر به معروف و نهی از منکر بود

رییس اداره اوقاف و امور خیریه درگز گفت: شهید شیخ باقر النمر نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه توطئه ای انجام داده بود؛ بلکه تنها کار او، انتقاد علنی، امر به معروف و نهی از منکر بود.

حجت الاسلام محمد ساجدیان رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان درگز در گفتگو با خبرنگار درگزخبر در خصوص شهادت شیخ النمر اظهار کرد: شهید شیخ باقر النمر از علمای بزرگ تشیع در عربستان بود؛ که با وجود ظلم ها و جنایات متعدد خاندان سفاک آل سعود با تأسی از فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی و توصیه به وحدت، هیچگاه اعلام جهاد نکرد.

وی افزود: شهید شیخ النمر همیشه خواسته های شیعیان را به صورت مسالمت آمیز مطرح می کرد و خواستار آزادی انجام فرایض دینی، به مانند سایر مسلمانان جهان بود.

حجت الاسلام ساجدیان با تاکید به صهیونیستی بودن حکومت آل سعود گفت: با وجود اقدامات وحدت آفرین این روحانی شیعه، اما رژیم صهیونیستی آل سعود تعدادی از مساجد شیعیان را خراب و آنها را در تنگنای شدید قرار داد.

وی ادامه داد: این تنگناهای سیاسی، اجتماعی، اعتقادتی تا آنجا پیش رفت که این عالم مجاهد توسط آل سعود و به دستور صهیونیسم جهانی به صورت ناجوانمردانه به شهادت رسید.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه درگز به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و گفت: بدون تردید خون به ناحق ریخته‌ی این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.

وی افزود: این عالم مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه توطئه ای انجام داده بود؛ بلکه تنها کار او، انتقاد علنی، امر به معروف و نهی از منکر بود.

 این مقام مسئول با اشاره به اهمیت شناخت و بزرگداشت شهید شیخ نمر باقر النمر اذعان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه شهرستان درگز بنا بر وظایف اسلامی و انسانی خود مراسم بزرگداشت این عالم وحدت آفرین و محکومیت رژیم آل سعود را در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می کند.

انتهای پیام

  • ساجدیان


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.