ژانویه 6th, 2016

از طلاق پس از دیدن تئاتر تا ازدواج دانشجویی با طعم ریاست جمهوری +تصاویر

یکی از جذاب ترین موضوعات پیرامون سیاستمداران جهان فضای شخصی و زندگی خصوصی آنها است.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، “زندگی شخصی سیاستمداران” یکی از جذاب ترین موضوعات پیرامون سیاستمداران جهان فضای شخصی و زندگی خصوصی آنها است که در طول تاریخ این امر هم موجبات نقاط قوت انان را فراهم کرده و هم نقاط ضعف، و یکی از این موضوعات ازدواج های سیاسی این سیاستمداران و طلاقهایشان است که در این گزارش بررسی کلی ای روی این موضوع خواهیم داشت.

هیلاری و بیل کلینتون؛ از دانشجویی تا ریاست جمهوری

ازدواج و طلاق‌های سیاستمداران جهان/ گاهی خوشی، گاهی غم!

هیلاری، همسر بیل کلینتون، ريیس‌جمهور اسبق امریکا در سال ۱۹۶۹ در حالی که در رشته حقوق در دانشگاه ییل مشغول به تحصیل بود برای نخستین بار با بیل کلینتون آشنا شد.

وی بعد از مدتی در آرکانزاس در کنار بیل کلینتون که فعالیت زیادی را برای تبدیل شدن به یک سیاست‌مدار حرفه‌ای آغاز کرده بود مشغول شد.

بیل کلینتون و هیلاری در سال ۱۹۷۵ با هم ازدواج کردند و در سال 1980 که بیل کلینتون به عنوان دادستان کل و بعد از مدتی فرماندار آرکانزاس انتخاب شد هیلاری به مدت ۱۲ سال بانوی اول آرکانزاس بود.

با انتخاب بیل کلینتون به عنوان ریيس‌جمهور هیلاری کلینتون از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ صاحب‌خانهٔ کاخ سفید و بانوی نخست ایالات متحده بود.

در ژانویه 1998 رسوایی اخلاقی بیل کلینتون و ارتباط نامشروع با کارآموز دفتر ریاست‌جمهوری «مونیکا لوینسکی» افشا شد. هیلاری کلینتون در این زمان در مصاحبه با شبکه تلويزیونی «ان‌بی‌سی» از همسرش حمایت کرد و گفت: «این ماجرا انگیزه سیاسی دارد و توطئه راست‌گراهایی است که از آغاز ریاست‌جمهوری بیل کلینتون علیه او فعالیت می‌کردند».

در حالي كه بعدها كلينتون در محضر دادگاه اعتراف كرد كه درباره اين رابطه دروغ گفته است و اصل ماجراي «مونيكا گيت» صحت داشته است.هيلاري در سال 2007 پس از یک مبارزه انتخاباتی درون حزبی که ۱۸ ماه به طول انجامید، اعلام کرد از باراک اوباما برای احراز مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا حمایت می‌کند.

وی پس از ریاست جمهوری اوباما به عنوان وزیر خارجه این کشور انتخاب شد و اکنون نیز به عنوان کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش می کند

طلاق بعد از دیدن تئاتر! جدایی پس از 30 سال زندگی

وقتی نمایشنامه «اسمرالدا» قهرمان رمان “گوژپشت نوتردام” در کاخ کرملین به پایان رسید، ولادیمیر پوتین و همسرش لودمیلا، در جمع خبرنگاران حاضر شدند تا بعد از 30سال زندگی مشترک، طلاق شان را به رسانه ها اعلام کنند. طلاقی که خودشان آن را “یک جدایی متمدنانه” معرفی کردند.

ازدواج و طلاق‌های سیاستمداران جهان/ از طلاق پس از دیدن تئاتر تا ازدواج داشجویی با طعم ریاست جمهوری +تصاویر

پوتین و همسرش که بعد از یک سال در کنار همدیگر حاضر می شدند، دلیل این جدایی را وقت نداشتن برای همدیگر اعلام کردند. آنها گفتند که جدایی تصمیم مشترکی است که گرفته اند چون فکر می کنند ازدواج شان مدت هاست به پایان رسیده است. پوتین که خیلی تمایلی به صحبت درباره زندگی خصوصی اش نداشت لا به لای پاسخ های کوتاهی که به خبرنگاران می داد گفت: ما به ندرت همدیگر را می دیدیم و هر کداممان زندگی خودش را داشت. این تصمیمی بود که هر دوی ما گرفتیم.

ازدواج و طلاق‌های سیاستمداران جهان/ از طلاق پس از دیدن تئاتر تا ازدواج داشجویی با طعم ریاست جمهوری +تصاویر

ازدواج بر اثر پافشاری هم حزبی‌ها

زندگی مرکل و همسرش همیشه از دید رسانه‌های مخفی بوده است. یوآخیم زاور کمتر در محافل عمومی در کنار مرکل دیده می‌شود و به هیچ وجه با رسانه‌های مصاحبه نمی‌کند. او حتی در سال ۲۰۰۵ از شرکت در مراسم تحلیف آنگلا مرکل خودداری کرد و ترجیج داد مراسم را از تلویزیون دانشگاه برلین،محل کارش ببیند. در زمان‌های ویژه‌ و معدودی که آنها با هم دیده می‌شوند آنگلا مرکل خیلی وقتها فراموش می‌کند همسرش همراهش است. در سال ۲۰۱۱ وقتی آنها به مراسم اعطای مدال در کاخ سفید رفتند مرکل از لیموزین پیاده شد و به سرعت از پله‌ها بالا رفت. مدتی طول کشید تا او یادش بیاید که  یوآخیم زاور را به سختی تلاش می‌کرد به او برسد را فراموش کرده است. گفته می‌شود  یوآخیم زاور به هیچ عنوان دلش نمی‌خواهد درگیر کارهای همسرش شود و از محافظ و کارهای غیر عادی فرار می‌کند. به همین خاطر دوستانش می‌گویند به هیچ عنوان او را “آقای مرکل” صدا نکنید!

ازدواج و طلاق‌های سیاستمداران جهان/ از طلاق پس از دیدن تئاتر تا ازدواج داشجویی با طعم ریاست جمهوری +تصاویر

آنگلا فرزندی از دو ازدواج‌های خود ندارد اما همسر فعلی او دو پسر بزرگ از ازدواج قبلی خود دارد. رابطه با او یوآخیم زاور همیشه مورد بحث بوده است. خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته است که پلیس امنیتی آلمان شرقی زمانی به دیدارهای این دو نفر و ناهار خوردن آنها باهم مشکوک شده بود چون هر دو آنها متاهل بودند. بعد از طلاق آنها سالها با هم زندگی می‌کردند تا با فشار هم حزبی‌های مرکل در حزب دمکرات مسیحی ازدواج آنها صورت گرفت.

اولین رئیس جمهوری که همسرش را  طلاق داد

ازدواج و طلاق‌های سیاستمداران جهان/ از طلاق پس از دیدن تئاتر تا ازدواج داشجویی با طعم ریاست جمهوری +تصاویر

رئیس جمهوری فرانسه که از زن اولش نیز جدا شده بود، در دوران ریاست جمهوری خود از سسیلیا همسر دومش هم جدا شد و نام خود را در تاریخ این کشور ثبت کرد.نیکلا سارکوزی برای اولین بار در روز 23 سپتامبر سال 1982 میلادی با “ماری دومینیک کولیولی” ازدواج کرد که ثمره آن دو پسر به نام های “پیئر و ژان” است.

وی پس از 13 سال زندگی مشترک با ماری از وی جدا شد و پس از یکسال در 23 اکتبر 1996 با “سسیلیا سیگانه آلبنیز” زندگی مشترک خود را آغاز کرد. اکنون شاهد آن هستیم که سارکوزی اولین رئیس جمهور فرانسه است که همسرش را طلاق داده است. نیکلا و سسیلیا با داشتن سه فرزند از هم جدا شدند و با حضور در برابر قاضی دادگاه خانواده به این جدایی رسمیت بخشیدند. وی پس از طلاق با  يك مدل لباس و خواننده در ارتباط است .

ازدواج و طلاق‌های سیاستمداران جهان/ از طلاق پس از دیدن تئاتر تا ازدواج داشجویی با طعم ریاست جمهوری +تصاویر

ادامه دارد…

گزارش از هدیه آقاپور
برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.