ژانویه 2nd, 2016

چرا اسرائیل از “ویرانی‌ سوریه” خوشحال است؟ + تصاویر

اسرائیل به دلایلی از "ویرانی‌های سوریه" خوشحال است.
به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جنگ سوریه پنج سال است که ادامه یافته و در این جنگ جهانی مینیاتوری ترکیه، اسرائیل، آمریکا، عربستان، قطر، اردن، امارات عرب متحده و …. تلاش می‌کنند تا به هر نحو ممکن از تروریست‌های تکفیری در سوریه حمایت کنند.

در این هماورد اسرائیل نگرانی‌های بسیاری از همجواری سرزمین‌های اشغالی با سوریه و لبنان دارد و به هر میزان که این دو کشور با موضوع تروریسم دست و پنجه نرم می‌کنند ، مقامات “تل آویو” خشنود و خرسند خواهند بود ؛ زیرا امنیتشان تامین می‌شود.

اخیرا حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در ” بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ” در  “سالن اجلاس سران”  گفت:  چه کسی جز  اسرائیل از  “ویرانی های سوریه” خوشحال است؟

**بازخوانی سخنان “رئیس جمهور”

حجت الاسلام و المسلمین دکتر “حسن روحانی” رئیس جمهور کشورمان با اشاره به  وجود تروریسم و افراط در منطقه غرب آسیا اظهار داشت: اگر ما مسلمانان در برابر خون مسلمین مسئول نباشیم این قابل قبول نخواهد بود.

چرا اسرائیل از

وی  با اشاره به تخریب خیابان‌های سوریه و بناهای تاریخی این کشور در ادامه گفت: ویرانی سوریه به نفع کیست؟ اگر همه آثار تمدن این کشور از بین برود و نفت مردم سوریه دزدیده شود و به کشورهایی که در کنار اسرائیل ایستادند فروخته شود، به نفع کیست؟ آیا تضعیف سوریه به نفع دنیای اسلام است؟  آیا به نفع همسایگان این کشور است؟ آیا تخریب سوریه موجب بنای ترکیه، اردن، عربستان، قطر یا دیگر کشورهای اسلامی می‌شود؟ چه کسی از ویرانی سوریه خوشحال است؟ جز اسرائیل، به جز اسرائیل چه کشور دیگری از جنگ در عراق خوشحال است؟

چرا اسرائیل از

چرا اسرائیل از

روحانی تصریح کرد: ظلم بزرگی که در حال وقوع است و این ظلم بزرگ فقط بر مسلمانان لیبی، مردم سوریه، عراق و یمن نیست؛ بزرگترین ظلم بر چهره اسلام رحمانی بوده، این در حالی است که پیامبر ما، پیامبر رحمت است؛ این دین، دین رحمانی است به طوری که در هر نمازش آغاز آن با نام خدای رحمان و رحیم و پایانش با سلام و دوستی است.

**چرا اسرائیل از ویرانی های سوریه خوشحال است؟

اسرائیل به دلایل مختلفی از ویرانی‌های سوریه خوشحال است؛ یکی از این دلایل همپیمانی سوریه با جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت بوده که خشم مقامات “تل آویو” را برانگیخته که نمونه آن در جنگ 33 روزه جولای و آگوست 2006 بود.

چرا اسرائیل از

چرا اسرائیل از

“بشار اسد” رئیس جمهور سوریه زمانی که حزب‌الله درگیر نبرد با سربازان ارتش اسرائیل در جنوب لبنان بود، در اوایل و اثنای جنگ پیشنهاد استفاده از انبار تسلیحات ارتش سوریه برای مقابله با ارتش رژیم صهیونیستی را داد که حزب‌الله نیازی به سلاح‌های ارتش سوریه پیدا نکرد و با ذخایر خود جنگ را به پیش برد و نهایتا با پیروزی جنگ سال 2006  را به سود خود خاتمه داد.

یکی از دلایلی که مقامات ” تل آویو”  کینه‌ای عمیق از “بشار اسد” دارند همین موضوع بوده که البته امروز رزمندگان حزب الله در کنار ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه با همه توان در مقابل تروریسم تکفیری اسرائیلی داعش مقاومت می‌کنند.

دلیل دیگر خوشحالی اسرائیل از ویرانی های سوریه به زعم مقامات “تل آویو” ضعیف شدن ارتش سوریه است که ژنرال‌های اسرائیلی روی این موضوع حساب ویژه‌ای باز کردند. “یوسی کوهن” رئیس موساد در این زمینه می‌گوید: “امروز دیگر چیزی به نام ارتش سوریه وجود ندارد” ؛ این سخن تامل برانگیز در حالی مطرح می‌شود که ارتش سوریه پس از 5 سال جنگ با تقریبا همه دنیا هنوز هم پتانسیل‌های مقاومت و مقابله را دارد و اینکه مطرح می شود ارتش سوریه کاملا نابود شده خلاف واقعیت است.

***”تل آویو” از گسترش پدیده داعش در سوریه خوشحال است/ داعش مورد حمایت اسرائیل

همچنین “تل آویو” از گسترش پدیده داعش در سوریه خوشحال است؛ چرا که به هر میزان این گروه تروریستی در شامات رشد کند، ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه برای دفع این تروریست ها بیشتر به زحمت می‌افتند و لذا داعش مورد حمایت اسرائیل خواهد بود.

یک نکته هم در سخنان رئیس جمهور وجود داشت و آن خرید نفت برخی کشورها (ترکیه از داعش) با اهداف خاص بوده که این هم به نفع ” تل آویو”  است. به عبارت بهتر خرید نفت ترکیه از  داعش به تقویت این گروه تروریستی که در 3  سال اخیر نقش حافظ امنیت سرزمین های اشغالی را ایفا کرده می‌شود و این موضوع به نفع اسرائیل است.

رژیم‌صهیونیستی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین حامیان تروریسم در منطقه شناخته می‌شود که با اقدامات منحصر به فرد خود امنیت و آرامش غرب آسیا را به خطر می‌اندازد  و هماهنگی اسرائیل و داعش یک پروسه طولانی مدت برای تامین امنیت  “اشغالگران قدس” است.

تروریست‌های تکفیری در سوریه و خصوصا داعش و جبهه النصره مورد حمایت اسرائیل بوده و هستند  و در پروسه حمایت از تکفیری‌ها، رژیم صهیونیستی انواع اقدامات از جمله بمباران هوایی تاسیسات سوریه و حمایت مالی و تسلیحاتی و معالجات پزشکی را انجام داده‌اند.

“بیل جونز” سردبیر نشریه  “اینتلیجنس ریویو” درباره همکاری اسرائیل و داعش اظهار داشت: رفتار “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل در حمله به مواضع حزب الله در جنوب سوریه نشان از  حمایتها و کمکهای غیرمستقیم اسرائیل به داعش است.

وی ادامه داد: اسرائیل به این اقدامات نیز بسنده نکرده است و می کوشد از طریق سناتورهایی ازقبیل “جان مک کین” ،  آمریکا را وادار کند به جریان موسوم به مخالفان حکومت  “بشار اسد” کمک بدهد تا آنها بتوانند در تقابل مستقیم با ارتش سوریه وارد عمل شوند.

اسرائیل همچنین از خسارات وارد شده به استان های مختلف سوریه اعم از زیان های مالی و زیر ساختی خوشحال بوده؛ چرا که  خسارت 600 میلیارد دلاری و بازسازی تاسیسات سوری پس از جنگ زمان زیادی را می‌برد و این موضوع بقای اسرائیل را طولانی تر می‌کند زیرا فرصت نبرد با “تل آویو نشینان” صرف بازسازی سوریه می‌شود.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.