دسامبر 28th, 2015

سنای آمریکا تحریم‌های سنگین ایران را تمدید خواهد کرد

سناتورهای آمریکایی در تلاشند تحریم‌های سنگین ایران را بزودی تمدید کنند.
به گزارش درگزخبر به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، سنای آمریکا در حال آماده شدن برای دور دوم مبارزه برسر موافقتنامه هسته ای ایران و افزایش فشارها بر این کشور است.
بر این اساس، سناتورهای آمریکایی در حال بررسی تمدید بسته تحریم‌ها ضد ایران هستند که قرار است سال آینده منقضی شود. این قانون تحریم‌ها که به « قانون تحریم‌های ایران » معروف است، شامل مفادی است که برنامه هسته‌ای ایران و نیز موشک‌های بالستیک و بخش انرژی این کشور را هدف قرار خواهد داد.
سناتور “بن کاردین” از اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا پیش از شروع تعطیلات کنگره در مصاحبه با نشریه هیل گفت، فکر می‌کنم کنگره احتمالا سال آینده اقدامی را در این خصوص صورت دهد.
وی افزود، سناتورها گفتند در حال بررسی تمدید قانون تحریم‌های ایران در ماه‌های آتی هستند. سناتور کریس کانز اوایل این ماه در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا گفت بسیاری از اعضای کنگره ازسرگیری فوری قانون تحریم های ایران را درخواست خواهند کرد.
اما زمان مطرح شدن چنین درخواستی ممکن است با « روز اجرا » موافقتنامه هسته ای ایران همزمان و باعث شود دولت در تلاش برای لغو تحریم ها ضد ایران که قانونگذاران آمریکایی به دنبال تمدید آنها هستند، با شرایطی سختی روبرو خواهد شد.
طرفداران تمدید قانون تحریم‌های ایران می‌گویند این کار برای آنکه دولت‌های آینده آمریکا توانایی داشته باشند در صورت نقض موافقتنامه از سوی این کشور تحریم‌ها را بازگردانند، ضروری است.
آنها می گویند دو آزمایش موشکی تازه ایران تاکیدی بر این نگرانی است که ایران ممکن است سعی در فریبکاری در اجرای موافقتنامه هسته‌ای داشته باشد.
با این حال هرگونه تلاش برای تمدید قانون تحریم‌های ایران احتمالا با مخالفت دولت اوباما روبرو خواهد شد، زیرا این نگرانی وجود دارد که ایران چنین اقدامی را نقض موافقتنامه هسته‌ای به دست آمده با گروه پنج بعلاوه یک تلقی کند.
انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.