دسامبر 24th, 2015

کلنگ درمانگاه تأمین اجتماعی درگز به زمین زده شد

مراسم کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان درگز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش درگزخبر، امروز (3 دی) کلنگ درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان درگز با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر زمین زده شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ویژگی های این درمانگاه اظهار کرد: پروژه ساخت این درمانگاه به وسعت حدودی شش هزار متر و با زیر بنای دو هزار متر تا دو سال آینده به اجرا خواهد رسید.

وی افزود: در این درمانگاه خدمات پزشکی رایگان نظیر، آزمایشگاه، پزشک عمومی، دندانپزشکی، بخش مامایی و سایر خدمات درمانی برای افراد تحت پوشش تامین اجتماعی انجام خواهد شد.

ربیعی در خصوص هزینه این پروژه اذعان کرد: برای خرید زمین این درمانگاه 500 میلیون تومان هزینه شده است و پیش بینی می شود؛ حدود 7 میلیارد تومان هزینه اتمام این پروژه شود.

ربیعی ادامه داد: این درمانگاه طوری ساخته خواهد شد تا امکان گسترش آن  به درمانگاه پلی کلنیک در سالهای آینده نیز فراهم باشد.

 وی افزود: بر اساس آمار در شهرستان درگز حدود 18 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که حدود 6 هزار نفر از این آمار را بیمه شدگان اصلی تشکیل می دهد.

وزیر کار در خصوص برنامه های که وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حوزه آموزش فنی در نظر دارد. خاطر نشان کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سیاست مهارت افزایی در روستاها و ایجاد شغلهای متوسط را دنبال خواهد کرد و در این منطقه نیز آموزشهای فنی مورد نیاز شهرستان تقویت و برنامه ریزی می شود تا زمینه اشتغالزایی بیشتر مردم درگز فراهم شود.

وی افزود: در طرح تکاپو که مصوبه شورای عالی اشتغال می باشد نیز مطالعه منطقه، شناسایی و تقویت شغلهای متوسط و خرد به منظور تقویت اشتغالزایی در شهرستان و ارتباط با صنایع بالا دستی فراهم می شود.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.