دسامبر 18th, 2015

حوزه و دانشگاه پایه اساس تربیت و پیشرفت جامعه است

امام جمعه شهرستان درگز گفت: دشمن همواره سعی می کند بین حوزه و دانشگاه اختلاف افکنی کند تا مانع از پیشرفت جامعه ما شود.

به گزارش درگزخبر، حجت الاسلام حسین ملکی امام جمعه شهرستان درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: روز 27 آذر سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است؛ شهید مفتح، شهید مطهری و شهید باهنر از شهدایی بودند که برای ایجاد این وحدت و الفت میان حوزه و دانشگاه قدمهای مهم و اساسی را برداشتند.

وی افزود: حوزه و دانشگاه پایه اساس تربیت و پیشرفت جامعه و محل پرورش نخبگان است؛ بنابراین دشمن همواره سعی می کند بین این دو قشر مهم جامعه اختلاف افکنی کند تا مانع از این پیشرفت مهم شود.

حجت الاسلام ملکی به اهمیت شکل گیری این وحدت تاکید کرد و گفت: این وحدت یک نیاز استراتژیک و حیاتی برای پیشرفت جامعه ما محسوب می شود که بدون این وحدت جامعه ما به اهداف خود نخواهد رسید.

وی ادامه داد: احیای تمدن اسلامی، تحقق مبانی و اهداف نظام اسلامی، اسلام سازی علوم، ایجاد دانشگاه اسلامی از جمله این اهداف مهم می باشد.

امام جمعه درگز با اشاره به حوادث اخیر کشور نیجریه اذعان کرد: اسراییل و صهیونیست جهانی عامل تمام فتنه ها در جهان هستند؛ آنان با کمک آمریکا و آل سعود، کشتار زیادی را در خاورمیانه و سایر نقاط جهان به بار آورده اند؛ تا با ایجاد ناامنی در مناطق مختلف جهان، علیه مسلمانان جهان آتش افروزی نمایند و مانع از پیشرفت مسلمانان شوند.

وی تصریح کرد: آنان در دستیابی به اهداف خود در عراق، یمن و سوریه ناکام ماندند و حال برای اهداف استکباری و صهیونیستی خود و انحراف توجه جهانیان از مسئله قدس و فلسطین این کشتار را برنامه ریزی و اجرا کردند.

این روحانی با اشاره به اهمیت انتخاب سبک زندگی خاطر نشان کرد: هر کس بخواهد در دنیا و آخرت به مقام و درجات عالی دست یابد؛ باید به پیامبر اکرم(ص) اقتدا کند؛ چراکه او بهترین الگوی انسان هاست.

وی افزود: اقتدا به پیامبر یعنی اقتدا به سبک زندگی آن حضرت در همه عرصه های فردی، اجتماعی و سیاسی است. تا در نهایت موجب تکامل فرد و جامعه ای شود.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.