دسامبر 18th, 2015

برگزاری اولین بزرگداشت شهید آیت الله مفتح در درگز

مسئول حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) درگز: مسئله وحدت حوزه و دانشگاه امری بسیار مهم است و نباید به صورت شعار باقی بماند.

به گزارش درگزخبر، حجت الاسلام حسین عیدی مسئول حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان درگز به خبرنگار ما اظهار کرد: برای اولین بار در درگز با حضور دانشجویان و طلاب در محل حوزه علمیه درگز مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مفتح برگزار می شود.

وی افزود: این بزرگداشت آغازی است برای تبادل علوم مختلف بین دانشجویان و طلاب درگزی تا با استفاده از علم و استعداد های خود در جهت اهداف آرمانی خود قدم بردارند.

مسئول حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) تاکید کرد: مسئله وحدت حوزه و دانشگاه امری بسیار مهم است و نباید به صورت شعار باقی بماند؛ چراکه با وجود و گسترش علوم مختلف در جهان هیچکس به تنهای قادر به فراگیری همه این علوم نیست.

وی ادامه داد: بنابراین به منظور استفاده موثر از علوم مختلف، باید بین حوزه و دانشگاه پیوندی ناگسستنی ایجاد شود تا در راستای اهداف مقدس اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران گامهای اساسی برداشته شود.

حجت الاسلام عیدی به گوشه ای از زندگی شهید آیت الله مفتح اشاره کرد و گفت: شهید آیت الله مفتح در حالی که از اساتید حوزه علمیه قم بود وارد عرصه دانشگاه شد و تا درجه دکترا به تحصیلات خود ادامه داد و زمانی که متوجه توطئه دشمن در زمینه اختلاف افکنی بین حوزه و دانشگاه شد؛ برای وحدت این دو قشر مهم جامعه قدمهای اساسی برداشت.

وی افزود: سرانجام اين شهيد بزرگوار در روز 27 آذر سال 1358، هنگام ورود به دانشکده الهيات،‌ توسط گروهک فرقان هدف گلوله قرار گرفت و به فيض عظيم شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

  • cvcvcvc

برچسب‌ها:


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.