دسامبر 16th, 2015

برگزاری جشنواره عشایر در شهرستان درگز

سرپرست دفتر امور عشایر شهرستان درگز گفت: جشنواره نوروزی عشایر در منطقه قوزقان دره بخش لطف آباد برگزار می شود.

به گزارش درگزخبر، قدرت شیخی سرپرست دفتر امور عشایر شهرستان درگز با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور جذب گردشگر، معرفی و فروش صنایع دستی، لباسهای سنتی، لبنیات و مواد خوراکی و همچنین معرفی آداب و رسوم عشایری مردم منطقه، نمایشگاه و جشنواره عشایر با همت و مشارکت کارآفرینان، مسئولین و دستگاههای اجرایی در درگز برگزار خواهد شد.

وی افزود: محل این جشنواره عشایری که در هفته دوم سال 95 برگزار می شود؛ در منطقه قوزقان دره بخش لطف آباد خواهد بود.

شیخی درباره اهمیت ورود گردشگران به شهرستان و شکوفایی و رونق فعالیت های کارآفرینان و تولید کنندگان عشایری اذعان کرد: نمایشگاه عشایری در سال 94 به مدت پنج روز از ایام عید نوروز در منطقه قوزقان دره بخش لطف آباد برگزار شد که با استقبال و جذب گردشگران به این منطقه همراه بود.

وی افزود: برگزاری چنین نمایشگاه هایی، جذب گردشگران به این منطقه را به دنبال خواهد داشت و پویایی، تلاش و انگیزه را به تولیدکنندگان درگزی باز خواهد گرداند.

سرپرست دفتر امور عشایر درگز با بیان اینکه این کار با مشارکت کارآفرینان و تولیدکنندگان انجام خواهد شد خاطر نشان کرد: تمام افراد تولید کننده و کارآفرین که قصد معرفی و فروش محصولات خود را دارند می توانند برای شرکت و معرفی محصولات خود در این جشنواره شرکت کنند.

وی ادامه داد: این تولیدکنندگان می توانند با مراجعه به دفتر امور عشایری شهرستان ضمن آشنایی با شرایط برگزاری آن اقدام به معرفی خود جهت عرضه محصولات خود نمایند.

این مقام مسئول درباره سایر جزییات برگزاری این نمایشگاه اذعان کرد: در این جشنواره انواع مسابقات گروهی و محلی، موسیقی سنتی، بازی های محلی، اسب سواری، طناب کشی و غیره در نظر گرفته شده است.

وی افزود: حضور مردم در ایام تعطیل نوروز به خصوص برای خانواده ها، نوجوانان و جوانان به دلیل وجود برنامه های متنوع در این جشنواره، بسیار شاد و مفرح خواهد بود.

شیخی با بیان اینکه استفاده از تولیدات داخلی از مصادیق سیاست های اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: خرید محصولات تولید شده داخلی توسط مردم نقش به سزایی در رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.