دسامبر 13th, 2015

آزادی خرمشهر بهترین خبر دوران اسارتم بود

غلامرضا عالی از آزادگان شهرستان درگز در چهارم فرودین 1361 اسیر و به مدت 22 ماه زیر نظر رژیم بعثی عراق دوران اسارت خود را گذراند.

به گزارش درگزخبر، آزاده سرافراز غلامرضا عالی که در حال حاضر مسئول دفتر نظارت در انتخابات شورای نگهبان شهرستان درگز را به عهده دارد؛ در سال ۶۰ عازم جبهه های دفاع مقدس شد؛ و سرانجام در عملیات فتح المبین در منطقه عین خوش مجروح، اسیر و به بیمارستان العماره و الرشید عراق منتقل شد؛ وی بعد از معاینه سطحی پزشکی به اتاق عمل منتقل و پای راستش را برای همیشه از دست داد.

وی سرانجام در تاریخ 9 اسفند 62 و بعد از ۲۲ ماه تحمل اسارت در جریان جنگ تبلیغاتی صدام همراه با ۱۷۸ نفر از اسرای دیگر به میهن اسلامی خود بازگشت.

عالی درباره خاطراتش از دوران اسارت به خبرنگار ما ظهار کرد: در زمان اسارت قانونی در ارتش عراقی حاکم بود که هیچکدام از آنان نمی توانستند در محل کار خود نماز بخوانند؛ اما در بین آنها افراد اندک و معتقدی حضور داشتند که به نماز اهمیت می دادند.

وی ادامه داد: در این شرایط با آنکه ما اسیر آنها بودیم و خود در شرایط نامناسبی قرار داشتیم؛ ولی به آنها در آسایشگاهمان جا می دادیم تا نماز خود را بخوانند و حتی ما برای آنها نگهبانی می دادیم تا همکاران این افراد عراقی از نماز خواندن آنها مطلع نشوند.

مسئول دفتر نظارت در انتخابات شورای نگهبان درگز درباره تاثیر اسارت بر زندگی خود گفت: سختی های تحمل شده در دوران اسارت سبب تقویت ویژگی های اخلاقی نظیر صبر، اراده و قناعت در زندگی ام شد و امروز بعد سالها از دوران اسارت این فضیلتهای اخلاقی را همچنان حفظ نموده ام و به آنها افتخار می کنم.

این اسیر دیروز در خصوص اهمیت دریافت اخبار خارج از اسارتگاه خاطر نشان کرد: در آن ایام، یکی از راه های دریافت اخبار خارج آسایشگاه، رادیو بود؛ هر چند که داشتن رادیو جرم سنگینی داشت و جرم آن با داشتن اسلحه برابری می کرد. اما ما با استفاده از رادیو هایی که به سختی از داخل خود اسارتگاه و از طریق پاتک زدن به سربازان و انبار های آنجا بدست می آوردیم، از اخبار داخلی ایران و عراق با خبر می شدیم.

وی در خصوص نگهداری این رادیوها افزود: با توجه به حساسیت حمل رادیو، ما آنها را با خلاقیت خود در جاهای خاص مخفی می کردیم؛ به عنوان مثال رادیوهای خود را در پشت موزایک سرویس های بهداشتی و یا داخل ظرفهای بزرگ آب پنهان می کردیم و با آنکه عراقی ها به وجود رادیو در آسایشگاه مشکوک شده بودند و با مین یاب دنبال آنها می گشتند اما جاسازی ما به قدری خوب بود که عراقی ها هرگز نتوانستند آنها را پیدا کنند.

عالی با بیان بهترین خبر شنیده شده در دوران اسارت گفت: مهمترین و بهترین خبری که در دوران اسارت از آن مطلع شدم مربوط به تاریخ 1361/3/3 بود؛ که در آن روز حجم پروازهای فرودگاه نظامی مجاور اسارتگاه به طور چشمگیری افزایش یافت و ما در همان بعد از ظهر از طریق رادیو متوجه شدیم که خرمشهر آزاد شده است.

وی در پایان تاکید کرد: با وجود تشکیل بسیج بزرگ ضد استکباری در خاورمیانه، استکبار جهانی به زودی نابود می شود و جهان وارد مرحله جدیدی خواهد شد.ان شاءالله

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.