دسامبر 9th, 2015

حقوق ماهیانه کارگران یک‌سوم زندگی آنان را پوشش می‌دهد

ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: کارگران با شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کنند و فقط نفس می‌کشند زیرا حقوق ماهیانه 700 هزارتومانی هر کارگر، یک‌سوم هزینه زندگی آنان را پوشش می‌دهد.

به گزارش ایلنا از قزوین، عیدعلی کریمی افزود: امسال سه هزار و 432 نفر عضو خانه کارگر استان قزوین شدند که این نسبت به تاریخ مشابه در سال جاری با کاهش روبرو بوده است.

وی افزود: مسئولان همکاری و تعامل بیشتری با حوزه صنعت و تولید داشته باشند زیرا یک مجموعه پویای تولیدی مجموعه‌ای است که ازنظر اقتصادی و مالی تأمین‌ شده باشد.

کریمی با بیان اینکه شرکت‌هایی همچون شیشه، آبگینه، فرش و هفت الماس تولیدی ندارند و افزود: در یک سال گذشته حدود 3500 نفر تعدیل نیرو شدند و همچنین کارگران شرکت شیشه از خرداد ماه سال جاری حقوقی دریافت نکرده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین بیکاری، بیمه درمان، آموزش، مسکن و طلاق را از آثار منفی شرایط سخت اقتصادی کارگران برشمرد و تأکید کرد: در دوران انتخابات اولین کسانی که در مسیر انقلاب اسلامی با رهنمودهای رهبر حضور دارند کارگران هستند.

کریمی ادامه داد: این در حالی است که کارگران با حداقل دستمزد، تعلیق و بیکاری روبرو هستند. در این میان مسئولان وظیفه دارند با برنامه‌ریزی صحیح چالش‌های اقتصادی جامعه کارگری را کاهش دهند.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.