دسامبر 10th, 2017

تحصیل 500 دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی درگز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درگز با بیان اینکه اکنون حدود 500 دانشجو در 11 رشته تحصیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند گفت: از ابتدای تاسیس تاکنون بالغ بر 2500 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

به گزارش درگزخبر؛ محمدعلی فقیه ‌نیا ضمن تبريك  16 آذر سالروز گراميداشت مقام دانشجو و هفته وحدت به بيان توانمنديها و عملكرد دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز درگز، مهر ماه سال 1382 با 82 دانشجو در رشته های کاردانی کامپیوتر و کاردانی حسابداری در یکی از مدارس آموزش و پرورش شهرستان درگز به صورت استیجاری آغاز به کار کرد.

وی افزود: ساختمان آموزشی فعلی دانشگاه در سال 1390 به بهره برداری رسید كه این ساختمان به مساحت تقریبی 4800 مترمربع در سه طبقه در زمینی به مساحت 20 هکتار به همراه تجهیزات كامل و ایمن سازی و کارگاه های کامپیوتر و آزمایشگاه ها در درحال ارائه خدمات آموزشي به علاقه مندان مي باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درگز با بیان اینکه اکنون حدود 500 دانشجو در 11 رشته تحصیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند تصریح کرد: از ابتدای تاسیس تاکنون بالغ بر 2500 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دکتر فقیه نیا درباره وضعیت عمرانی این دانشگاه اظهار کرد: سند قطعی مالکیت زمین 20 هکتاری دانشگاه اخذ شده و مسیر دسترسی آن به مسیر اصلی به طول 650 متر از محل بودجه عمرانی ماده 180 دولت با رایزنی هاي صورت گرفته، آسفالت شده است.

وی حفظ سود دهی در 6 سال متوالی از سال 90 تا 96 در استان وكسب بهترين رتبه در ميان مراكز دانشگاهي استان، جذب كامل بودجه هاي پژوهشي ، اعطای بالغ بر 40 فقره وام کارکنان و هیات علمی در 6 سال را از فعالیت های حوزه اداری مالی این مرکز برشمرد و گفت: بورسیه همه اعضای هیات علمی مرکز برای ارتقا و اجرای طرح های پژوهشی توسط اعضای هیات علمی از برنامه هایی است که از سوی حوزه آموزشی و پِژوهشی صورت پذیرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درگز با اشاره به برنامه های حوزه فرهنگی و ورزشي این دانشگاه اظهار کرد: برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت، برگزاری اردوهای متنوع دانشجویی و کارکنان، برگزاری محفل های انس با قرآن در شهرستان، همکاری در برگزاری نماز جمعه، برگزاری یادواره های شهدا و برگزاری سایر مراسم فرهنگی و شركت در مسابقات استاني وكسب مقام هاي شايسته و تعامل مناسب و سازنده با تمامي دستگاه هاي اجرايي شهرستان از جمله این برنامه هاست.

دکتر فقیه نیا گسترش رشته های دانشگاهی بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی و افزایش حداکثری جذب دانشجو را از برنامه های پیش رو عنوان کرد و گفت: کاهش وابستگی به شهریه دانشجویی و درآمدزایی از طریق انجام فعالیت های اقتصادی دانش بنیان و برگزاری دوره های ضمن خدمت و ارتقاء جایگاه دانشگاه از مرکز به واحد کوچک از برنامه هایی است که به جد در حال پیگیری آن هستیم و امیدواریم گام های موثرتری در این راستا برداریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.