دسامبر 3rd, 2017

واگذاری یک میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به معلولان

رئیس اداره بهزیستی درگز تبیین کرد: تا کنون با واگذاری مبلغ یک میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره ای کم بهره به این عزیزان شاهد اشتغال آفرینی و افتتاح چندین کارگاه تولیدی و خدماتی در شهرستان بوده ایم

به گزارش درگز خبر؛ حسن خوش نسب در گفتگو با خبرنگار درگز خبر ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت، رسالت اصلی بهزیستی را رسیدگی به معلولان و محرومان دانست.

وی با اشاره به تاریخچه تاسیس سازمان بهزیستی گفت: این سازمان بهزیستی در سال 1359 توسط شهید فیاض و با هدف حمایت از معلولین و محرومین بنیان گذاری شد و این حمایت دارای دو جنبه مالی و روانی می باشد

رئیس اداره بهزیستی درگز بیان کرد: بر اساس آمار جهانی به طور میانگین ده درصد افراد جامعه دچار معلولیت هستند و این معلولیت شامل نابینایی، کم بینایی، ضعف حرکتی، معلولیت ذهنی و …. می شود که این آمار در کشور ایران بین 12 تا 14 درصد است.

خوش نسب ادامه داد: از دلایل معلولیت افراد می توان به وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله اشاره کرد، همچنین حوادث و سوانح جاده ای که یکی از علل آن وضعیت نامناسب جاده ها می باشد سهم 25 تا 30 درصدی در معلولیت افراد را به خود اختصاص می دهد.

وی به بیان علت حضور محدود و کمرنگ معلولان در سطح اجتماع پرداخت و تشریح کرد: عدم مناسب سازی مکان های اداری و تجاری و همچنین اوضاع نامناسب پیاده روهای خیابان و نبود مسیر مخصوص تردد افراد ناتوان یکی از دلایل حضور محدود معلولان در سطح شهر است

رئیس اداره بهزیستی درگز تصریح کرد: علیرغم اینکه در ادارات و نهادهای دولتی مشاغل بسیاری وجود دارد که حتی افراد معلول هم به راحتی توانایی انجام دادن آن را دارند اما متاسفانه به دلیل عدم درک صحیح نسبت به مقوله معلولیت و بی توجهی مسئولان، معمولا این قشر از جامعه مورد بی مهری قرار گرفته و در مشاغل دولتی به کار گرفته نمی شوند.

خوش نسب تبیین کرد: تا کنون با واگذاری مبلغ یک میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره ای کم بهره به این عزیزان شاهد اشتغال آفرینی و افتتاح چندین کارگاه تولیدی و خدماتی در شهرستان بوده ایم که این مهم گام بسیار موثری در جهت بکارگیری معلولان و حضور پر ثمر آنها در اجتماع می باشد.

وی به مراکز تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان اشاره کرد و گفت: مرکز نگهداری معلولین ذهنی دختر واقع در بخش چاپشلو و دو مرکز نگهداری ایتام و کودکان بد سرپرست در سطح شهر از جمله مراکز تحت پوشش این اداره هستند که با ظرفیتی بالغ بر 100 نفر به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی می باشند.

رئیس اداره بهزیستی درگز به معرفی اجمالی اورژانس اجتماعی پرداخت و توضیح داد: اورژانس اجتماعی با داشتن کارشناسان زبده و متخصصان علم روانشناسی، رسالت رسیدگی به مشکلات روحی و روانی و ارائه مشاوره به جامعه هدف که شامل: زوجهای در حال طلاق، والدین پرخاشگر و افراد دارای ناهنجاریهای اجتماعی می باشد را به عهده دارد و با شماره گیری تلفن 123 در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا می کند.

خوش نسب با بیان اینکه خیرین و افراد نیکوکار می توانند هدایا و نذورات خود را هم به صورت مراجعه حضوری و هم از طریق شماره حساب اعلام شده از طرف سازمان بهزیستی در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به افراد و مراکز تحت پوشش، در اختیار این سازمان قرار دهند تاکید کرد: ما بر آنیم که نذورات و کمک های مردمی را دقیقا و بدون انحراف در همان جهتی که فرد خیر خواستار آن باشد به مصرف برسانیم و این مساله را وظیفه شرعی و قانونی خود می دانیم.

وی در پایان از مردم فهیم و مسئولان شهرستان خواستار توجه و رسیدگی هر چه بیشتر به این قشر و مهیا سازی شرایط حضور فعال آنان در جامعه شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.