دسامبر 2nd, 2017

برگزاری جشن وحدت در حسینیه سپاه

به گزارش درگز خبر جشن هفته وحدت با حضور کلیه پایوران و سربازان در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج درگز برگزار شد.

به گزارش درگز خبر؛ حجت الاسلام محمد رضا اصغری ضمن تبریک هفته وحدت، یکی از مهم ترین علل موفقیت پیامبر اکرم در انجام رسالتش را اخلاق پسندیده ی آن حضرت برشمرد و گفت: رسول اکرم (ص) در رفتار خود با مردم بسیار نرم خو، ملایم و حلیم و بردبار بود.

وی با اشاره به آیه 159 سوره آل عمران (فَبِما رَحْمَة مِنَ اللّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظّاً غَلیظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَ اسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَ شاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ … ) در خصوص اخلاق پیامبر اکرم افزود: خداوند در این آیه می فرماید ای پیامبر به موجب رحمت الهی نسبت به مردم مهربان و نرم شدی و اگر اینگونه نبود و خشن و سنگدل می بودى، همه از اطراف تو، پراکنده مى شدند.

حجت الاسلام اصغری رفتار پیامبر را الگو خواند و تبیین کرد: رفتار، کردار و سیره پیامبر (ص) بهترین الگو برای ما است و همه ی ما باید سعی و تلاشمان این باشد که همانند ایشان عمل کنیم.

وی تشریح کرد: اخلاق در نظر رسول اکرم از چنان اهمیتی برخوردار بود که در پاسخ عثامه در این خصوص، اخلاق را بهترین هدیه ی خداوند دانستند و فرمودند بهترین چیزی که به مردم عطا شده ، اخلاق خوش است.

حجت الاسلام اصغری با اشاره به حدیثی از پیامبر تصریح کرد: خداوند می فرماید برای افراد خوش اخلاق پاداشی است همانند پاداش کسانی که روز را روزه می گیرند و شب را به نماز می گذرانند.

وی یکی دیگر از خصوصیات پیامبر را دعوت مسلمین به روزی حلال خواند وگفت: پیامبر مسلمانان را به کار کردن دعوت می نمود و از سستی و تنبلی باز می داشت و کارگران را بسیار دوست می داشت تا جائیکه بر دستان او بوسه می زد.

حجت الاسلام اصغری با اشاره به حدیثی در این خصوص افزود: عبادت 70 جزء دارد که بهترین آنها کسب روزی حلال است.

 خاطر نشان می شود در پایان این مراسم سید محمد طباطبایی مداح اهل بیت در مدح رسول اکرم (ص) اشعاری را ذکر کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.