ژانویه 14th, 2016

بررسی نقش زنان در پروژه نفوذ فرهنگی غرب

غرب برای پیشبرد اهداف خود در مسایل اجتماعی، اعتقادی، سیاسی و اقتصادی کشور بر زنان جامعه و خانواده ها تمرکز و برای از استحاله فرهنگی و ساختاری آن تلاش می کند.

به گزارش درگزخبر، خانواده مهمترین هسته هر جامعه ای محسوب می شود و نقش بسزایی در شکل گیری و شکوفایی افراد جامعه و بالطبع خود جامعه ایفا می کند؛ از این رو در اسلام توجه به این جایگاه، بسیار مورد سفارش قرار گرفته است.

ایجاد آرامش، ایجاد امنیت اجتماعی و اقتصادی، ارضای صحیح میل جنسی زن و مرد، تولد و تربیت فرزندان، انتقال تجربه، شکوفایی استعدادها،  انتقال فرهنگ و زبان تنها بخش مهمی از زندگی هر فرد محسوب می شود؛ که در خانواده شکل می گیرد.

بررسی ویژگی های منحصر به فرد خانواده نشان دهنده نقش بسیار بالای زنان در خانواده است؛ زن سرچشمه و کانون محبت در خانواده است و به همین واسطه و داشتن ابزارهای عاطفی نظیر زیبایی، جذابیت، آراستگی، برای شکل گیری و حفظ خانواده بسیار حایز اهمیت می باشد.

بررسی ویژگی‌های زنانه ما را با نقش های زنان در خانواده آشنا می‌سازد و اینکه چگونه به  واسطه  به  هرز کشیدن زن، خانواده دچار آسیب جبران ناپذیر می شود.

خداوند حکیم، زیبایی و زیبا دوستی را در زنان دو چندان نموده است و این گوهر آفرینش میل بسیار بالایی در خود آرایی دارد؛ که ناشی از نیاز شدید او به دلربایی دارد و دوست دارد تا با آراستگی و زیبایی همسر خود را در دام عشق خود گرفتار کند.

امانت و امانت‌داری، فداکاری، انعطاف‌پذیری، حیا، تاثیرگذاری، تاثیر‌پذیری، تابع بودن، زیبایی ظاهری در چهره و اندام، لحن و صدای دلنواز، طنازی‌های زنانه، صبر و بردباری، نگاه‌های جذاب، نوع راه رفتن‌های موزون، استفاده از ابزارهای جذاب‌سازی مانند لوازم‌های آرایشی  و غیره  همه از ویژگی‌های زنانه ای است که اهمیت بسیاری در زندگی سالم یک خانواده ایفا می کند.

آرامش و آرامش‌بخشی، ویژگی دیگری از خانواده است که در آیات و روایات زیادی مورد توجه قرار گرفته است و بر ایجاد آرامش زن و مرد بر یکدیگر تاکید شده است؛ بنابراین هر یک باید در تأمین آرامش دیگری تلاش کند تا کانون خانواده محل امنی برای اعضا باشد. اما در این بین زن به دلیل داشتن نقش محوری و برجسته در ایجاد آرامش در خانواده جایگاه ویژه‌ای دارد. چرا که آرامشگر خانواده باید خود آرامش داشته باشد تا بتواند این امر را بگستراند.

امروزه غرب برای رسیدن به اهداف منفعت طلبانه خود در تمامی عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، روان شناسی، جامعه شناسی و نفوذ بر سایر کشورها از زن بهره بسیاری گرفته است. زیرا زنان به لحاظ آماری و آثاری نقش برجسته ای در جامعه دارد.

غرب برای دستیابی به خواسته های خود و نفوذ در جوامع مختلف ابتدا ساختارهای موجود در آن کشورها را استحاله و تغییر می دهد؛ بعد اقدام به پیاده سازی ساختارهای جدید اجتماعی متناسب با اهداف خود می کند؛ از اینرو درصدد تغییر ماهیت خانواده های آن جوامع است و با بالا بردن سن ازدواج، عدم شکل گیری خانواده های سالم و فرو پاشی خانواده های موجود، افراد جوامع را از مزایای خانواده سالم محروم می کند.

زن به دلیل داشتن زیبایی ها و جذابیت‌های خاص زنانه  توانمندی خاصی را در فریب افکار و دل ‌ها داراست لذا غرب و صهونیسم جهانی که صاحب اکثر رسانه های مکتوب و چند رسانه ای جهان هستند؛ هر روز در رسانه های خود، بازی جدیدی را برای زنان طراحی می‌کنند.

محور اساسی برای تمام برنامه‌هایی که غرب برای زنان در نظر می‌گیرد “آزادی، خیانت، شهوت و عشق” است و در حالی که اسلام بر پاکدامنی زن تاکید می کند؛ غرب به دنبال به چالش کشیدن زن با موضوع آزادی است و سعی می کند؛ با ابزار های جذابیت ساز او را سرگرم کند و بنا را بر دفاع از حقوق زن می‌گذارد.

نوع راه راه رفتن، نوع نگاه کردن، لحن صحبت کردن، نوع استفاده از واژه ها، حرکات بدنی، طراحی نوع اندام‌ها، طراحی طنازی‌های جنسی، طراحی مدل‌های جنسی، مدل ابرو، مدل ناخن وغیره که به نوعی در این رسانه ها بر روی آن مانور داده می شود؛ همه برای آن است که زن را در گیر خود سازد  و از آن هدف نهایی خالق هستی دور سازد.

در رسانه‌های غربی زن به عنوان یک کالای جنسی برای تامین نیازهای جنسی دیگران معرفی می شود و با تبلیغات گسترده روح و روان زن را درگیر ظواهر می کند و باعث می شود تا دیگران به این زن نگاه شخصیتی نداشته باشند بلکه جنسیت او را ببینند؛ این زن وقتی با روانی آشفته و ظاهری جنسی در اجتماع ظاهر می شود؛ زیبایی و عاطفه اش را به حراج میگذارد، جسمش را رایگان در مقابل دیدگان دیگران قرار می دهد، هویتش را له می‌کند، آرامشش را نابود می‌سازد تا لحظه‌ای چالش‌های روانی خود را خفته سازد؛ و نه تنها مردان بلکه زنان را هم در گیر خود ‌کند.

دستگاههای فرهنگی غرب ابتدا روح و روان زن را غرق در احساسات و غرایز می‌سازد، او را با چالش مواجه می‌سازد و سپس او را وارد جامعه کرده و در جهت تخریب زنان و خانواده های دیگر مورد استفاده قرار می دهد.

زنی که کرامت انسانی، هویت و شخصیت زنانه، آمال ها و آرزوهای خود را بر باد رفته می‌بیند و تلاش می‌کند تا خود را بازیابد دریغا که هرچه می‌دود نه به آن می‌رسد و نه آن را می‌یابد.

مقایسه همسران با یکدیگر، تنوع طلبی، سرگرم شدن با غرایز، بی‌قید و بندی، تنبلی، بحران هویت، زیر سوال رفتن کرامت انسانی، سردر گمی، بهانه گیری، اعتیاد، بیکاری، اختلافات و مشاجرات، مصرف‌گرایی، مشکلات اقتصادی نیز تنها تعدادی از حربه های دشمن برای بالا بردن سن ازدواج و افزایش طلاق در کشور است.

شاید لازم باشد زنان مسلمان ایران روزی برای قداست، کرامت، پوشش و هویت زنانه خود انقلاب فرهنگی کنند تا جایگاه واقعی خود را در جامعه باز یابند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.