سپتامبر 1st, 2015

ضربه شبکه های ضد اجتماعی بر فرهنگ و امنیت ملی کشور

عدم توجه مسئولین نسبت به مسدود سازی شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی و حتی استفاده آنان از این شبکه ها در حالی که حکم قضایی برای آن به دولت ابلاغ شده است؛ علاوه بر قابل تامل و عجیب بودن! مشکلات فرهنگی و امنیتی زیادی را به کشور تحمیل می کند.

به گزارش درگزخبر، امروزه شبکه های اجتماعی، گسترده ترین و با اهمیت ترین رسانه جهانی محسوب می شوند که با دارا بودن رنگ و لعاب توانسته در اقشار و سنین مختلف به ویژه نسل جوان جای خود را هر چه بیشتر باز کند.

استقبال زیاد و ورود این رسانه عموما خارجی در زندگی افراد لزوم آسیب شناسی و شناخت راهکارهای مقابله با آنرا واجب و با اهمیت می کند. این نرم افزارها در کنار فواید گوناگونی که دارا می باشند؛ آسیب ها و مشکلات غیر قابل چشمپوشی به مسایل امنیتی و فرهنگی کشور وارد می کنند.

عدم هماهنگی و حتی ضدیت این شبکه های اجتماعی تولید شده به دست غرب و صهونیسم جهانی با فضای فرهنگی، اسلامی کشور سبب بروز خسارت جبران ناپذیر به بنیاد خانواده و جامعه می شود؛ این نرم افزارها با وجود سرمایه گذاری عظیم و برنامه ریزی دقیق و با بهره گیری از جذابیت و جدیدترین امکانات، نسبت به نرم افزارهای داخلی سهم  بیشتری را در فضای سایبری کشور تصاحب کرده اند.

ضعف و نقص نرم افزارهای تولید شده داخلی و عدم تبلیغات مناسب آنها سبب عدم استقبال کاربران فضای مجاری شده است. بی اطلاعی مردم از مخاطرات فضای مجازی و سو استفاده فراوان و برنامه ریزی شده دشمنان از این شبکه ها که اکثرا ساخته دست اسراییل هستند مشکلاتی را برای فرهنگ اسلامی- ایرانی مردم کشور سبب شده است.

در حالی که دشمن به صورت شبانه روزی فضای مجازی را هر چه بیشتر در کنترل خود در می آورد دولت، صدا و سیما و رسانه های داخلی کمترین حمایت و تبلیغاتی را برای این شبکه های اجتماعی انجام نمی دهند که این سئوال مهم بی جواب مانده است.

متاسفانه مسئولین دولتی با عدم ارائه تسهیلات و ساماندهی بخش خصوصی موجب گسترش شبکه های اجتماعی صهونیستی در داخل کشور شده است؛ و دشمن نیز از این خلاء نهایت بهره برداری را در جهت جاسوسی و تهاجم فرهنگی نموده است.

هر چند نرم افزار شبکه های اجتماعی ظاهرا رایگان می باشد اما از آنجا که این نرم افزارها از پهنای باند بین المللی اینترنت استفاده می کنند هزینه های ارزی هنگفتی را به کشور تحمیل می کنند. در حالی که وجود توان فنی برای طراحی و ساخت این نرم افزارها  و جوانان متخصص علاقه مند داخلی کاملا احساس می شود؛ اما  هنوز عزم جدی در دولت و مسئولین در راستای تولید تجهیزات مخابراتی، زیرساخت ها و فناوری لازم برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و خود کفایی در فضای مجازی دیده نمی شود و نرم افزار های برون مرزی همچنان بدون مالیات در کشور فعالیت می کنند.

عدم توجه مسئولین دولتی نسبت به  مسدود سازی شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی و حتی استفاده آنان از این شبکه ها در حالی که حکم قضایی برای آن به دولت ابلاغ شده است بسی قابل تامل و عجیب است!

 مسئولین باید آگاه باشند که حمایت از تولید داخلی که اصلی ترین رکن در اقتصاد مقاومتی محسوب می شود شامل تمام تولیدات داخلی کشور می شود که توجه بیشتر به آن موجب شکوفایی در اقتصاد، اشتغال و خودکفایی در بحث فضای سایبری کشور نیز می شود.

امید است مسئولین محترم توجه بیشتری به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی داشته باشند و به جای حمایت از شبکه های ضداجتماعی، گام مثبت و موثری را برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی بردارند.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


یک پاسخ به “ضربه شبکه های ضد اجتماعی بر فرهنگ و امنیت ملی کشور”

  1. رهگذر گفت:

    نگران نباش مسئولین هم این شرایط رو دوس دارن و به نفعشونه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.