آگوست 17th, 2015

شنیدن خبر آزادی خرمشهر بهترین خبر دوران اسارتم بود/سرانجام استکبار جهانی نابود می شود

غلامرضا عالی از آزادگان پر افتخار شهرستان در چهارم فرودین 1361 اسیر و به مدت 22 ماه زیر نظر رژیم بعثی عراق دوران اسارت را گذراند.

به گزارش درگزخبر، آزاده سرافراز غلامرضا عالی که مسئولیت دفتر نظارت در انتخابات شورای نگهبان شهرستان درگز را به عهده دارد؛ در سال 1360 عازم جبهه های حق علیه باطل شد و در عملیات فتح المبین در منطقه عین خوش مجروح، اسیر و به بیمارستان العماره و الرشید عراق منتقل شد.

 وی بعد از معاینه سطحی پزشکی به اتاق عمل منتقل و آنان پای راستش را در این دنیا برای همیشه از وی جدا نمودند.

سرانجام وی در 1362/11/9 بعد از 22 ماه تحمل اسارت در جریان جنگ تبلیغاتی صدام همراه با 178 نفر از اسرای دیگر به میهن اسلامی خود بازگشت.

از خاطرات خوب و جالب خودتان از دوران اسارت بگوئید.

در زمان اسارت قانونی برای ارتشیان عراقی حاکم بود که نمی توانستند نماز بخوانند اما در بین آنها نیروهای اندک و معتقدی بودند که به نماز اهمیت می دادند و ما با آنکه اسیر آنها بودیم و خود در شرایط سختی قرار داشتیم؛ ولی به آنها در آسایشگاهمان جا می دادیم تا نماز خود را بخوانند و  حتی ما برای آنها نگهبانی می دادیم تا همکاران این عراقی ها از نماز خواندن آنها مطلع نشوند.

22ماه اسارت بر زندگی فعلی شما چه تاثیری گذاشته است؟

سختی های تحمل شده در دوران اسارت سبب تقویت ویژگی های اخلاقی ام نظیر صبر، اراده و قناعت در زندگی ام شد و امروز بعد سالها از دوران اسارت این فضیلتهای اخلاقی را همچنان حفظ نموده ام.

از اخبار خارج از اسارتگاه چگونه مطلع می شدید؟

در آن ایام، یکی از این راه های دریافت اخبار خارج آسایشگاه، رادیو بود؛ هر چند که داشتن رادیو جرم سنگینی داشت و جرم آن با داشتن اسلحه برابری می کرد. اما ما با استفاده از رادیو هایی که به سختی از داخل خود اسارتگاه و از طریق پاتک زدن به سربازان و انبار های آنجا بدست آورده بودیم از اخبار مطلع می شدیم.

وی در خصوص نگهداری این رادیوها افزود: با توجه به حساسیت حمل رادیو ما آنها را در پشت موزایک سرویس های بهداشتی و داخل ظرفهای بزرگ آب پنهان می کردیم و با آنکه عراقی ها  به وجود رادیو در آسایشگاه مشکوک شده بودند و با مین یاب دنبال آن می گشتند اما جاسازی آن به قدری خوب انجام شده بود که عراقی ها نتوانستند آنها را پیدا کنند.

بهترین خبر دوران اسارت شما چه بود؟

مهمترین و بهترین خبری که در دوران اسارت مطلع شدم مربوط به تاریخ 3خرداد61 بود؛ که در آن روز حجم پروازهای فرودگاه نظامی مجاور اسارتگاه به طور چشمگیری افزایش یافت و ما در همان بعد از ظهر از طریق رادیو متوجه شدیم که خرمشهر آزاد شد.

به نظر شما عاقبت استکبار جهانی چه می شود؟

با وجود تشکیل بسیج در ایران و سایر نقاط اسلام و افزایش وحدت آنان، استکبار جهانی بزودی نابود می گردد.ان شاءالله

انتهای پیام/

  • DSCN1650

برچسب‌ها:


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.