ژانویه 20th, 2016

واشنگتن: خروج نام بانک سپه از فهرست تحریم‌ها برای اثبات «حسن‌نیت» بود

یک مقام آمریکایی می‌گوید واشنگتن برای نشان دادن حسن‌نیت خود با درخواست خروج نام بانک سپه از فهرست تحریم‌های بین‌المللی موافقت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی می‌گوید واشنگتن برای نشان دادن حسن نیت خود نام بانک سپه را از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است.

به نوشته المانیتور تصمیم خروج نام بانک سپه از فهرست تحریم‌های آمریکا روز 17 ژانویه (یکشنبه) در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ شده است. به ادعای مقامات آمریکایی، پس از آنکه نماینده ونزوئلا از واشنگتن خواسته نام این بانک را از فهرست تحریم‌های خود خارج کند، واشنگتن تصمیم گرفته که برای نشان دادن حسن نیت با این تصمیم مخالفت نکند.

یک مقام دولت آمریکا به المانیتور گفته است: «ما این را به عنوان اقدامی که می‌تواند اعتمادساز باشد و نشانه‌ای از حسن نیت دیدیم.»

روز شنبه یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار گزارشی تائید کرد که ایران گام‌های لازم برای اجرایی شدن توافق هسته‌ای را برداشته است. بعد از انتشار این گزارش آمریکا و اروپا تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کردند، اما تحریم‌هایی را که به بهانه‌های دیگر وضع شده بود، حفظ کردند.

انتهای پیام/ق


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.