ژانویه 19th, 2016

از دو دستی چسبیدن برخی وزرا به بنگاهها تا سرخ شدن ظریف به خاطر تمجید از وی

رئیس جمهور با به نتیجه رسیدن برجام بالاخره در جمع فعالان بخش خصوصی حضور یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دیدار امروز رئیس جمهور با فعالان بخش خصوصی که با حضور چهار وزیر کار، صنعت، اقتصاد و امور خارجه و بیش از 1500 نفر از فعالان بخش خصوصی در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد، با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

رئیس جمهور طی 2 سال اخیر برای نخستین بار بود که خود شخصاً در جمع فعالان خصوصی حضور می‌یافت.

* در ابتدای مراسم رؤسای سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون لوح تقدیری را برای تلاش‌های محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در این گردهمایی اهدا کردند.

* قبل از شروع سخنرانی رئیس جمهور قالی بافته شده‌ای با عنوان نماد صلح و دوستی که توسط هنرمند ناشنوای فرش ایران بافته شده بود، به آقای روحانی رئیس جمهور تقدیم شد.

* دو نقال در قالب اشعاری در حضور وی از زحمات رئیس جمهور و تیم مذاکره‌کننده برای به نتیجه رساندن برجام تشکر کردند.

* رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود گفت: اگر رئیس تیم مذاکره‌کننده غیر از آقای ظریف بود، به اینجا نمی‌رسیدیم که با دست زدن پی‌درپی جمع مواجه شد و صورت وزیر امور خارجه دگرگون شد و تغییر رنگ داد.

*‌ روحانی با حالتی مزاح در مورد خصوصی‌سازی گفت: وزرای دلسوز ما سخت‌شان است که بنگاه‌ها را رها کنند و دو دستی آن را چسبیده‌اند که با خنده فعالان بخش خصوصی مواجه شد.

* روحانی گفت: ما داشتیم به چند قرن پیش برمی‌گشتیم و معاملات از طریق تو بمیری من بمیرم، انجام می‌شد، اما امروز به حوزه اصلی برگشتیم.

* رئیس جمهور با اشاره به اینکه به نتیجه رسیدن برجام به لطف خدا محقق شد این بیت شعر را خواند: شکر خدا که هر چه طلب کردم از خدا/ بر منتهای همت خود کامران شدم.

انتهای پیام/ب


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.