اسفند ۵ام, ۱۳۹۶

۹۵ درصد از کالاهای قاچاق در حوزه سلامت، آلوده هستند

ععاون فرماندار درگز گفت: در حوزه کالاهایی که با مقوله سلامت در ارتباط هستند خسارات زیادی به بار آمده که از جمله آنها می توان به تاریخ گذشته بودن، غیر استاندارد و آلوده بودن 95 درصد از کالاهای وارداتی همچون لوازم آرایشی اشاره کرد.

به گزارش درگزخبر؛ حسن کاظمی عصر امروز در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیجی در حادثه خیابان پاسداران تهران تبیین کرد: اغتشاش گران حادثه اخیر گروهی از اراذل و اوباش فریب خورده بودند که به دروغ ادعا می کردند پیرو امامان معصوم بوده و درویش مسلک هستند.

 

وی دلیل عمده بروز چنین مسائلی را عدم شناخت صحیح نسبت به سیره ائمه دانست و گفت: امروز به جای اینکه موضوع عاشورا را درک کنیم، به بحث شور حسینی پرداخته و از بررسی اهداف قیام امام حسین (ع) غافل شده ایم؛ ما خشم و انزجار خود را نسبت به کسانی که وابسته به گروههای مختلف بوده و مشکلات امنیتی و اجتماعی برای جامعه درست می کنند اعلام داشته و این عمل خشونت آمیز آنها را محکوم می کنیم.

 

معاون فرماندار درگز در ادامه سخنان خود بر اجرای دقیق مصوبات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و بیان داشت: بحث قاچاق، تمام قسمت های بازار و بخش خصوصی و دولتی را تحت تاثیر خود قرار داده و اگر مدیریت نشود به یک معضل کلان و اساسی در جامعه تبدیل خواهد شد.

 

کاظمی عنوان کرد: سود سرشاری که از طریق قاچاق کالا نصیب قاچاقچیان می شود علاوه بر اینکه ناهنجاری های اقتصادی همچون معضل بیکاری را بر جامعه تحمیل می کند، باعث ایجاد ناهنجاری های فرهنگی نیز شده است.

 

وی با اشاره به تحت الشعاع قرار گرفتن سلامت انسان و جامعه در اثر پدیده قاچاق افزود: امروز در حوزه کالاهایی که با مقوله سلامت در ارتباط هستند لطمات و خسارات زیادی به بار آمده است که از جمله آنها می توان به تاریخ گذشته بودن، غیر استاندارد و آلوده بودن ۹۵ درصد از کالاهای وارداتی همچون لوازم آرایشی اشاره کرد.

 

معاون فرماندار درگز خاطر نشان کرد: بسیاری از بیماری های پوستی و سرطانهایی که افراد جامعه را با خود درگیر کرده به دلیل این است که ما خود را با برنامه های دشمن تطبیق داده و با خرید کالای قاچاق و غیر استاندارد، در حال تقویت آنها هستیم.

 

کاظمی تصریح کرد: امروز با وجود تاکید های فراوان مقام معظم رهبری مبتنی بر استفاده از کالاهای تولید داخل، شاهد هستیم زن های جامعه که جمعیت ۵۰ درصدی کشور را تشکیل می دهند در این زمینه همراهی لازم را نداشته و باعث تشدید مشکلات این چنینی می شوند.

 

وی هشدار داد: متاسفانه بنا بر اظهارات کارشناسان، سن آرایش در بین دختران به هفت یا هشت سالگی رسیده و این مساله باعث مصرف بی رویه لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور و تهدید سلامت جامعه می شود.

 

معاون فرماندار درگز تشریح کرد: همه ما باید دست به دست یکدیگر داده و از طریق اطلاع رسانی و شیوه های مختلف آموزشی، جامعه هدف که در واقع جمعیت زنان هستند را نسبت به خطرات این مساله آگاه کنیم.

 

کاظمی در ادامه سخنان خود به بیان خطرات استفاده از فسفید آلومینیوم یا قرص مصنوعی پرداخت و گفت: این قرص که برای جلوگیری از گسترش آفات در حبوبات استفاده می شود بسیار سمی و خطرناک بوده و هیچ فروشگاهی حق توزیع و استفاده از آن را ندارد؛ بازرسان اصناف باید با هوشیاری و دقت تمام مراقب سوء استفاده گران باشند.

 

خاطر نشان می شود در پایان این جلسه، اعضای کمیسیون به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مصوباتی هم مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *