آذر ۲۰ام, ۱۳۹۵

۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید ادوات کشاورزی درگز جذب شد

مدیر جهاد کشاورزی درگز گفت: مكانيزاسيون با احياي زمین‌های نامناسب، بهبود عملیات و کاهش هزینه‌ها، موجب توسعه کشاورزی می‌شود.

بهروز باقریان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز با بیان اینکه کشاورزی باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند؛ به درگزخبر گفت: مکانیزیوم و صنعتی سازی در کشاورزی از نظر کاهش هزینه‌ها، افزایش تولید و آسایش کشاورزان نقش تأثیرگذاری دارد.

وی افزود: در سال جاری در قالب ۵۶ پرونده، ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید ادوات کشاورزی در درگز تشکیل شد؛ که ۱۰۰ درصد سهمیه تسهیلات شهرستان جذب شد.

باقریان در خصوص تجهیزات میکانزیوم جذب شده در شهرستان گفت: عمیق‌کار، بذرپاش، سم‌پاش، تراکتور و کمباین از جمله ادواتی بودن که موفق به جذب آن شدیم.

وی ادامه داد: این ادوات باعث نوسازی ناوگان مکانیزه کشاورزی شهرستان می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی درگز در خصوص چرایی حرکت به سوی میکانزیوم کشاورزی گفت: افزایش تولید با افزایش سطح زیر کشت و افزایش مقدار تولید در واحد سطح میسر می‌شود.

وی تصریح کرد: مکانیزاسیون از یک طرف با احیای زمین‌های نامناسب کشاورزی باعث افزایش سطح زیر کشت محصول می‌شود؛ و از طرف دیگر با بهبود کیفیت آبیاری، اصلاح بذر و سایر عملیات کشاورزی همراه، با کاهش هزینه‌ها موجب توسعه کشاورزی می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *