تیر ۲۹ام, ۱۳۹۸

یگان حفاظت محیط زیست درگز در صدر یگان های حفاظتی استان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست درگز: بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، یگان حفاظت محیط زیست درگز در صدر یگان های حفاظتی استان قرار گرفت

حسین اصلاحی در گفتگو با درگزخبر؛از کسب رتبه اول یگان حفاظت محیط زیست درگز در بین یگان های حفاظتی استان خبر داد و اظهار کرد: بر اساس پارامترهای تعیین شده و بررسی های صورت گرفته از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، یگان حفاظت محیط زیست درگز در صدر یگان های حفاظتی استان قرار گرفت و در همین راستا از رئیس و محیط بانان این اداره تقدیر شد.

 

رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: طی یکسال گذشته با تلاش مامورین یگان پارک ملی تندوره ۵۴ لاشه قوچ و میش وحشی، ۴ لاشه کل و بز، ۸ لاشه گراز، لاشه ۱۰ قطعه قرقاول، ۷ بهله پرندگان شکاری مانند بالابان و لیل، ۲۶۰ قطعه مینا و ۱۵۰ قطعه ماهی از متخلفین کشف شده است.

 

وی افزود: تشکیل ۹۰ فقره پرونده تخلف و دستگیری ۱۶۲ نفر متخلف از جمله اقدامات این یگان حفاظتی است؛ از متخلفین مذکور ۵۱ قبضه سلاح و بیش از ۸۰۰۰ دام توقیف شده که در مجموع مبلغ یک میلیارد و صد میلیون ریال به عنوان خسارت از متخلفین اخذ و به حساب خزانه واریز شده است.

 

اصلاحی تبیین کرد: مناطق تحت مدیریت این یگان دارای مساحت ۲۴۷۸۱۰ هکتاری است که شامل پارک ملی تندوره، مناطق حفاظت شده تندوره، زرین کوه و الله اکبر، ۴۰درصد از منطقه حفاظت شده دُربادام، ۲۶ درصد از منطقه حفاظت شده ارس سیستان و منطقه شکار ممنوع مرزی می شود.

 

رئیس اداره محیط زیست درگز تاکید کرد: با توجه به مساحت ۴۳۱۰۰۰ هکتاری شهرستان، نیمی از مساحت کل شهرستان، تحت مدیریت و پایش این یگان قرار دارد.

 

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات محیط بانان و کلیه نهادها و افرادی که با این اداره همکاری دارند خاطرنشان کرد: همشهریان عزیز می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف یا نقض قوانین در مناطق ذکر شده، با شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۰۹۱۵۱۸۰۰۳۷۱ تماس حاصل نموده و مراتب را جهت پیگیری محیط بانان گزارش دهند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *