اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۸

کلنگ اولین کارخانه فراوری گیاهان دارویی در شهرستان درگز بر زمین خورد

با سرمایه گذاری بخش خصوصی کلنگ اولین کارخانه فراوری گیاهان دارویی و میوه در شهرستان درگز با حضور مسئولین شهرستان بر زمین خورد.

به گزارش درگزخبر؛ با سرمایه گذاری بخش خصوصی، کلنگ اولین کارخانه فراوری گیاهان دارویی و میوه در شهرستان درگز با حضور مسئولین شهرستان بر زمین خورد.

 

این پروژه که با سرمایه گذاری مبلغ بیش از ۶ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر، با زیربنای ۲۲۵۰ متر مربع فعالیت خود را از امروز آغاز کرده است، به اذعان مسئولین طبق زمانبندی های صورت گرفته تا مهر ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

در این مراسم حجت الاسلام ایروانی امام جمعه درگز اشتغال آفرینی را یکی از بالاترین عبادت ها دانست و اظهار کرد: امروزه که اوضاع اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارد و ریسک سرمایه گذاری بالاست، کسی می تواند تمام سختی و ها و مشکلات را به جان خریده و اقدام به اشتغال آفرینی می کند که از روحیه جهادی برخوردار باشد.

 

در ادامه مهدی خالقی شهرستان درگز را یکی از مستعدترین نقاط کشور برای پرورش گیاهان دارویی، شیلات، زنبورداری و باغداری دانست و عنوان کرد: درحال ۸۰ هکتار از اراضی درگز زیرکشت گیاهان دارویی قرار گرفته و در نظر است از ظرفیت های بسیار بالای اداره منابع طبیعی در جهت افزایش تولید گیاهان دارویی استفاده شود.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی درگز تاکید کرد: این پروژه در اقتصاد شهرستان درگز تاثیرات بسیار مطلوبی را خواهد داشت و برای بیش از ۱۰۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال آفرینی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *