اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۸

کمک ۳۱۰ میلیون ریالی مردم و مسئولین درگز به ۱۱ زندانی جرایم غیر عمد

در مراسمی 11 زندانی جرایم غیر عمد از مردم خیرخواه و مسئولین شهرستان درگز، مجموعا کمک 310 میلیون ریالی دریافت کردند.

به گزارش درگزخبر؛ با حضور پرشور خیرین، معتمدین و مسئولین شهرستان درگز جشن گلریزان ۱۱ زندانی جرایم غیر عمد در باغ تالار پردیس این شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام ایروانی رفع گرفتاری و کمک به نیازمندان را برابر با ۹ هزار سال عبادتی دانست که انسان شب ها تا صبح به نماز بایستد و تمام سالها را روزه بگیرد.

 

امام جمعه درگز تبیین کرد: کمک به فرد زندانی در واقع کمک به فرزند و خانواده او و به نوعی جلوگیری از فروپاشی کانون خانواده است؛ اگر خانواده نقش خود را به درستی ایفا کند قطعا شاهد آسیب های اجتماعی فردی، فشارهای روحی و روانی در سطح جامعه هستیم.

 

در ادامه منصور عبادی مبلغ کمکهای مردمی به ستاد دیه استان در سال گذشته را حدود یک و نیم میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۴۱۱۰ خانواده زندانی تحت پوشش در سطح استان وجود دارد که سال گذشته بالغ بر ۲ میلیارد تومان از کمک های مردمی و اعتبار سازمان به آنها کمک شده است.

 

رئیس نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام اخذ تخفیف ۱۶ میلیارد تومانی از شاکیان زندانیان در سال گذشته تصریح کرد: طی بررسی های صورت گرفته، متاسفانه اکثر افراد زندانی فقط به دلیل جهل به قانون و عدم آگاهی از عواقب اقدامات خود در زندان هستند؛ لذا موضوع آموزش و اطلاع رسانی قوانین جایگاه ویژه ای در پیشگیری از وقوع جرم دارد.

 

محمدتقی حسن مزرجی با ارائه آمار سال گذشته شهرستان درگز تبیین کرد: سال گذشته ۱۲ نفر از زندانیان  شهرستان با جمع آوری مبلغ ۲۰ میلیون تومان کمک مردمی و دریافت ۳۶۶ میلیون تومان کمک از ستاد دیه آزاد شدند.

 

رییس زندان درگز اظهار کرد: در حال حاضر از تعداد ۱۱ زندانی جرایم غیرعمد، ۸ نفر به دلیل بدهی مالی، ۲ نفر به دلیل مشکل نفقه و ۱ نفر هم به دلیل مشکل دیه در زندان به سر می برند؛ مجموع بدهی این افراد مبلغ ۳۷۷ میلیون تومان است.

 

خاطرنشان می شود در پایان این مراسم مبلغ ۳۱ میلیون تومان توسط مردم خیرخواه و مسئولین شهرستان جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *