آبان ۲۷ام, ۱۳۹۵

کشته شدن بیش از ۱۰۰ مسلمان روهینگیا توسط ارتش میانمار

نیروهای امنیتی میانمار بیش از صد مسلمان منطقه روهینیگا را در این هفته کشته‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای فارس، هواداران گروه اقلیت مسلمانان روهینگیا امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که تاکنون بیش از ۱۰۰ مسلمان این منطقه واقع در غرب ایالت راخین به واسطه عملیات ضد شورش دولت این کشور کشته شده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشتدپرس»، سازمان ملی «کو کو لین» اعلام کرده است که از شنبه تاکنون دست‌کم ۱۵۰ نفر در منطقه مائونگ داو به دست نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

البته صحت این ادعا به خاطر محدویت دسترسی به این مناطق دشوار است اما «نی سان لویین» وبلاگ نویس ساکن اروپا که از سال ۲۰۱۲ اوضاع میانمار را زیر نظر دارد گفت که گزارش‌ها حکایت از کشف بیش از ۱۰۰ جسد از مسلمان منطقه راخین از سوی اهالی محلی دارد و برخی از آن‌ها سوزانده شده‌اند.

بر اساس این گزارش، دولت میانمار روز سه‌شنبه اذعان دشت که ۶۹ نفر در این کشور کشته شده‌اند، هرچند که کشته شدگان را «مهاجمان خشن» نامید و مدعی مرگ ۱۷ نیروی امنیتی نیز شد.

دولت میانمار مدعی شده که مهاجمان صدها منزل مسکونی را سوزانده‌اند اما گروه‌های حقوق بشری ارتش را مسئول این حادثه قلمداد کردند.

تنش بین بودایی‌ها و مسلمانان منطقه راکین از سال ۲۰۱۲ شدت یافته و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از اهالی روهینگیا در اردوگاه های کثیف نگه داری می‌شوند.

وزارت خارجه ‌آمریکا نیز روز گذشته به دولت میانمار در این زمینه هشدار داد.

بیشتر جمعیت یک میلیون و صد هزار نفری روهینگیا از حق شهروندی میانمار محرومند و در شرایطی مشابه با تبعیض نژادی زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

 


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *