دی ۲۲ام, ۱۳۹۵

پیام غدیر، اتحاد و اخوت اسلامی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا، امام جمعه شهرستان زابل روز گذشته، در آیین تجلیل از هنرمندان بازسازی واقعه غدیر در این شهرستان، گفت: سیستان سرزمین مردان مرد، سرزمین اسطوره‌ای رستم و سرزمین مردی اسطوره‌ای همچون شهید میرحسینی است که رستم دستان باید درس شجاعت را از او یاد بگیرد.
وی بیان کرد: برگزاری چنین مراسمی که برای بازخوانی واقعه غدیر خم صورت می‌گیرد، شایسته چنین سرزمینی است که مردم آن همیشه و در همه ادوار، ارادتمند حضرت علی(ع) و خاندانش بوده‌اند.
امام جمعه شهرستان زابل افزود: واقعه غدیر خم نه تنها مایه اختلاف شیعه و سنی نیست، بلکه محور وحدت است، چراکه پیام اصلی آن، اتحاد و اخوت بوده و حقیقتش پیوند همه گروه‌ها و جریان ها در جامعه اسلامی است.
وی اظهار کرد: مسلمانان در غدیرخم پیوند برادری بستند و پیامبر(ص) فرمودند که همه انسان های مؤمن با هم برادرند، این به آن معنا است که در جامعه اسلامی همه آحاد، همه گروه ها و جریان های مختلف باید با هم برادر باشند.
کیخا در ادامه با بیان اینکه روحیه بسیجی باید همواره در جامعه وجود داشته باشد، افزود: همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس با روحیه بسیجی به پیروزی دست یافتیم، انتظار می‌رود با همان روحیه امروز نیز در اقتصاد مقاومتی ایفای نقش کنیم.
امام جمعه شهرستان زابل عنوان کرد: مدیران و مسؤولان نیز باید با روحیه بسیجی در محل کار خود حاضر شوند، چرا که برای هر کدام از عناوین، خون ۷۰ شهید بر زمین ریخته شده است.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *