مهر ۲۸ام, ۱۳۹۶

پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) یک فرهنگ تأثیرگذار است

خطیب جمعه موقت درگز گفت: زیارت اربعین برکات زیادی ازلحاظ اعتقادی، فرهنگی و سیاسی برای ملت مسلمان ایران و جامعه جهانی دارد.

به گزارش درگزخبر، حجت‌الاسلام ساجدیان امام‌جمعه موقت شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی خاطرنشان کرد: انسان باتقوا در دنیا و در آخرت نگرانی ندارد.

امام‌جمعه موقت درگز با اشاره به ماه صفر و اربعین حسینی (ع) ویژگی‌های یک مؤمن را برشمرد و گفت: برپایی نمازهای واجب و نافله، قرائت بسم‌الله الرحمن الرحیم با صدای بلند و اهمیت به زیارت اربعین امام حسین علیه‌السلام از ویژگی‌های یک مؤمن محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: بنا بر روایات اسلام زیارت اربعین برابر یک حج و یک عمره است؛ بنابراین مؤمنان باید به آن اهمیت ویژه‌ای دهند.

حجت‌الاسلام ساجدیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اذعان داشت: پیاده‌روی زیارت اربعین یکی از فرهنگ‌های تأثیر گذار در جامعه ما و جهان است.

وی ادامه داد: پیاده‌روی زیارت اربعین برکات زیادی ازلحاظ اعتقادی، فرهنگی و سیاسی برای مردم ما دارد چراکه دشمن با تمام امکانات به جنگ فرهنگی با مردم ما آمده است.

امام‌جمعه موقت درگز با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا گفت: همه ملت‌های آزادیخواه می‌دانند که آمریکا با هر ملت و کشوری که خواهان استقلال باشد دشمنی می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا به دنبال تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه است؛ تا ضمن تضعیف کشورهای منطقه و غرب آسیا آن‌ها را از مسئله اصلی که فلسطین است غافل نماید.

حجت‌الاسلام ساجدیان درباره عصبانیت آمریکا از سپاه گفت: سپاه پاسداران در چند دهه اخیر با اقدامات و اقتدار موجب شکست طرح‌های آمریکا در منطقه شده است.

انتهای پیام/

  • photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۰_۱۳-۴۷-۲۹


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *