آبان ۲۰ام, ۱۳۹۶

پخش «کوچک جنگلی» به زبان اسپانیایی در ونزوئلا/ «دردسرهای عظیم ۲» از آی‌فیلم پخش می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرگزاری فارس، در گفتگویی با محمد اسماعیل سعیدی؛ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، ایشان از عملکرد موفق شبکه های برون مرزی می گوید و از مجلس و دولت می خواهد تا در رفع کمبودهای مالی این شبکه ها برای عملکرد بهتر بیشتر تلاش کنند. جواد عزتی با نوزادی در آغوش و دردسرهای عظیم او این بار میهمان آی فیلم انگلیسی شده است. شهرزاد مظفر؛ سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران و دو تن از فوتسالیت های بانوی کشور، سوژه مستندی شده اند که آماده پخش از شبکه هیسپان است و شبکه vive ونزوئلا سریال کوچک جنگلی را برای ونزوئلایی ها پخش می کند تا آنها از این طریق با فرهنگ و تاریخ مبارزات کشور ما علیه استعمار بیشتر آشنا شوند.

مجلس و دولت برای رفع کمبود اعتبارات شبکه های برون مرزی رسانه ملی تلاش کنند 

سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عملکرد موفق شبکه های برون مرزی صدا و سیما، مشکلات بودجه ای را  تنها مانع رشد روزافزون این شبکه ها دانسته و بر لزوم حمایت مجلس از شبکه های برون مرزی در پیش بینی بودجه مناسب جایگاه و تاثیرگذاری آنها تاکید کرد.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به شرایط حاضر که بیشتر شبکه های خبری دنیا زیر چتر سلطه رسانه های غربی و معاند بوده و علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب برنامه می سازند و چهره ای غیرواقعی از ایران را به مخاطبان خود نشان می دهند و در عین حال هر روز شاهد افزایش شبکه های ماهواره ای معاند به زبان فارسی هستیم؛ راه اندازی و حضور شبکه های برون مرزی برای انتقال و رساندن صدای انقلاب و پیام ملت ایران و اسلام به دنیا را الزامی گریزناپذیر و حتمی دانست.

  وی افزود: شبکه های برون مرزی صدا و سیما می توانند با تولید برنامه‌های جذاب برای مخاطبان خارج از کشور سیاه نمایی های رسانه های ضد نظام جمهوری اسلامی ایران را خنثی کنند و طبیعی است که اگر نتوانیم به این مهم دست یابیم، ذهنیتی منفی از کشور و مردم مان شکل می گیرد.

  نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین تفاوت اساسی ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها دارد را در تضاد و تقابل با اهداف نظام سلطه جهانی و صیهونیسم بین المللی توصیف و تصریح کرد: همین امر باعث شده است بیشترین هجمه ها نسبت به کشور ما شکل بگیرد. لذا بایستی به طور مستمر در فضای افکار عمومی جهانیان حضور داشته باشیم تا حقانیت خود را به اثبات برسانیم.

  به گفته سعیدی؛ در فضای رسانه ای امروز این ضرورت ایجاب می کند که رسانه های ما به ویژه شبکه های برون مرزی رسانه ملی بیشتر از گذشته فعال بوده، در توسعه زمینه های فرهنگی و علمی کشور کوشا باشند و ظرفیت های نهفته در کشور را به دنیا بشناسانند و تبادل فرهنگی و علمی شکل گیرد.

   وی همچنین اضافه کرد: یکی از اهدافی که شبکه های معاند دنبال می کنند آن است که چهره ای مشوش از زندگی مردم ایران، انقلاب و اسلام نمایش دهند که ما باید این سیاه نمایی ها را با نشان دادن واقعیت ها، خنثی کنیم‌. این کار هم فقط با استفاده از ذخائر غنی و گران بهای مذهبی فرهنگی، ادبیات و تاریخ گذشتگان‌مان میسر است.

   عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: چرا جهان باید با افسانه های غیرواقعی کره ای آشنا باشد ولی با اسطوره های واقعی ایرانی ناآشنا؟ حال آن که در قالب بازنمایی این اسطوره ها و جلوه ها و مظاهر امروزی شان است که منش و رفتار ایرانیان بازتاب داده می شوند و ما قادریم تا از دریچه رسانه هایمان آنها را در قالب فیلم‌ها و مستندهای جذاب به مخاطبان ارائه دهیم، کما این که ما در بحث نانوتکنولوژی و پیشرفت های علمی و فناوری هسته ای از بسیاری از کشورها سبقت گرفته ایم که باید این مهم را هم به جهانیان نشان دهیم. چرا باید در اذهان عمومی مخاطبان خارجی کشوری عقب مانده به نظر آییم؟ باید ظرفیت ها، پیشینه و تاریخ، منابع غنی طبیعی کشور که در دنیا بی نظیر است، گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فرد و … ایران را به دنیا نشان دهیم.

  در بخش دیگری از اظهارات سعیدی آمده است: از آنجا که رسانه های معاند و غربی علیه ایران برنامه سازی می کنند، باید در شبکه های برون مرزی نیز فرهنگ، ادبیات، سبک زندگی ایرانی اسلامی و هنجارها و ارزش ها را به نحو زیبا و هنرمندانه به تصویر بکشانیم تا به سمع و نظر مخاطبان غیرفارسی زبان ما رسانده شود.

  وی با بیان این نکته که: نگاه من به عنوان یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به فعالیت شبکه های برون مرزی ایران یک ضرورت اجتناب ناپذیر است؛ بر آن که  این شبکه ها در مجموع در تولید برنامه و محتوا به خوبی عمل کرده و موفق بوده اند، تاکید کرده و افزود: تنها نقصان موجود شاید ناکافی بودن اعتبارات لازم است که باید دولت در این بخش به این شبکه ها کمک کند. ما در کمیسیون فرهنگی تلاش کرده ایم حمایت های مالی از شبکه های برون مرزی به شکل منطقی دیده شود اما به نظرم دولت به دلیل گرایشات سیاسی، مکانیزم تخصیص بودجه را نادیده گرفته است.

  این نماینده مجلس در پایان گفت:  این یک اصل مسلم است که باید از شبکه های برون مرزی حمایت کنیم تا رسالت بزرگی را که بردوش دارند یعنی تنویر افکار عمومی دنیا نسبت به ایران،  به نحو احسن انجام دهند. قطعا وقتی نمایندگان مجلس بر ضرورت و لزوم وجود و فعالیت شبکه های برون مرزی اشراف داشته باشند، با تعامل و همدلی بیشتری در حمایت از این شبکه ها قدم برخواهند داشت.

معاونت برون مرزی صدا و سیما با برخورداری از بیش از ۳۰ رادیو و همچنین شبکه های تلویزیونی عمومی نظیر الکوثر، سحر و هیسپان تی وی؛ شبکه های تخصصی خبر همچون پرس تی وی و العالم و نیز شبکه تخصصی فیلم و سریال آی فیلم با سه کانال فارسی، انگلیسی و عربی؛ همچنین برنامه های وسیع توسعه در قالب راه اندازی شبکه های تلویزیونی هوسا، شبکه فرانسوی زبان و شبکه تلویزیونی روسی و …، رسالت القای دیپلماسی رسانه ای ایران در خارج از مرزهای کشورمان را عهده دار بوده و تریبون رسانه ای پیام انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان است.

   این در حالی است که فضای رقابتی شبکه های برون مرزی رسانه ملی با شبکه های مشابه فعال در طیف جریان های معاند رسانه ای در جهان و شبکه های غربی و ….، به لحاظ مالی رقابتی نابرابر است و این شبکه ها در چند سال گذشته فشار زیادی را به سبب محدودیت های بودجه ای متحمل شده اند.

«دردسرهای عظیم۲» برای اولین‌بار از قاب آی‌فیلم انگلیسی

مجموعه تلویزیونی «دردسرهای عظیم۲» توسط شبکه آی‌فیلم به زبان انگلیسی دوبله شده و پس از پایان پخش سری اول آن، برای نخستین بار  از ۲۴آبان روی آنتن کانال انگلیسی شبکه آی‌فیلم قرار خواهدگرفت.

مجموعه‌ تلویزیونی «دردسرهای عظیم۲» به کارگردانی به‌کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه‌کنندگی مهران مهام ادامه سری اول آن است و پیش از این در سال ۱۳۹۴از شبکه سه سیما پخش شده‌ است.

در سری دوم سریال ماجراهایی اتفاق می‌افتد؛ با پیدا شدن بچه‌ای در ماشین خانواده لطیف که برای مراسم خواستگاری از شهرستان به تهران می‌آیند و دعوت از خانواده پدری بهار، لطیف و بهار بار دیگر برای ازدواج دچار دردسرهایی می‌شوند. فرحان که خود را مدیون کمک‌های لطیف و بهار می‌داند سعی می‌کند مشکلات پیش آمده برای آنان را حل و فصل کند اما …

مهدی هاشمی، فریده سپاه منصور، جواد عزتی، مریم سعادت، حسین محب اهری، پرستو گلستانی، زهره فکور صبور، الناز حبیبی، امیرحسین صدیق، مهران رجبی، امیر غفارمنش، سولماز غنی، مه لقا باقری، شهین تسلیمی، بهشاد شریفیان، اشکان اشتیاق، صفا آقاجانی و محمد مهدی مطلبی بازیگران «دردسرهای عظیم۲» هستند.

«دردسرهای عظیم۲» از ۲۴آبان و پس از پایان پخش سری اول این سریال  به جز ایام عزاداری هرشب ساعت ۲۳ به وقت GMT روی آنتن قرار می‌گیرد و بازپخش آن نیز در ساعت‌های ۰۵:۰۰، ۱۱:۰۰ و ۱۷:۰۰ روز بعد خواهدبود.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در هیسپان تی وی

مروری بر زندگی فوتبالی و غیر فوتبالی «شهرزاد مظفر» به عنوان سرمربی فوتسال تیم ملی بانوان ایران در مستندی به نام «پنجره آبی»، مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان را با بانوان ورزشکار ایرانی بیشتر آشنا می کند.

مستند « پنجره آبی» (The Blue Window) به حاشیه های فوتبالی و زندگی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران به همراه دو تن از فوتسالیست های زن ایرانی پرداخته است.

در مستند «پنجره آبی»، کارگردان سعی کرده دوربین خود را در خارج از زمین با خانواده های این فوتسالیست ها نیز همراه کند تا نشان دهد زنان ایرانی می توانند به راحتی به دنبال علایق خود باشند و هیچ تضادی بین ورزش کردن آنها و شرایط اجتماعی کشورشان وجود ندارد.

  در این فیلم افراد خانواده این ورزشکاران به ذکر خاطرات خود از حضور این فوتسالیست ها در زمین ورزش و در کنار خانواده می گویند و ذکر این نکته که آنها در کنار ورزش در سطح تیم ملی توانسته اند به تحصیل خود نیز ادامه دهند و در حال طی کردن مدارج عالیه تحصیلی اند.

«شهرزاد مظفر» به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران به همراه نغمه مرادی و لیلا خیاط؛ دو تن از فوتسالیست های بانوی کشور؛ سوژه رضا فرهمند کارگردان این مستند ۲۳ دقیقه ای هستند.

مستند « پنجره آبی» (The Blue Window) در هیسپان تی وی به اسپانیایی دوبله شده و برای روز دوشنبه ساعت ۷:۳۰در نظر گرفته شده است. این مستند در ساعات ۱۴:۳۰ و ۲۰:۳۰ همان روز بازپخش می شود.

سفر طولانی «کوچک جنگلی» از هیسپان تی وی تا کاراکاس

شبکه تلویزیونی ویوه (ViveTV) ونزوئلا  در حال پخش سریال «کوچک جنگلی» است.

دوبله اسپانیایی این سریال طی همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ج.ا.ا. در کاراکاس و شبکه تلویزیونی ایرانی هیسپان تی ویHISPANTV  برای پخش در اختیار شبکه تلویزیونی ویوه ونزوئلا قرار گرفته و شامگاه شنبه و یکشنبه هر هفته ساعت  ساعت ۲۱ به وقت محلی، به مدت تقریبی ۶ هفته به نمایش گذاشته می شود.

سریال ۱۱ قسمتی« کوچک جنگلی» یکی از سریال های پرطرفدار تلویزیونی ایران در دهه ۶۰ است؛ که در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حضور جمع کثیری از هنرمندان ایرانی ساخته شده است. در این سریال تلاش می‌شود زوایایی از قیام میرزا کوچک خان جنگلی  و مردم گیلان به نمایش درآید.

این سریال در راستای بهره برداری حداکثری از ظرفیت و توانمندی رسانه های بومی و ملی کشورهای آمریکای لاتین  بمنظور معرفی فرهنگ و تاریخ ایران زمین برای پخش از شبکه ونزوئلایی یاد شده انتخاب شده است و رویکرد ضد استعماری این نهضت و سیر مبارزات تاریخی آن برای بینندگان ونزوئلایی از جذابیت ویژه ای برخوردار است.

تلویزیون ویوه ونزوئلا پیش از این نیز برنامه های مختلفی از تولیدات رسانه ملی و هیسپان تی وی را از طریق همکاری مشترک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس و شبکه بین المللی اسپانیایی زبان هیسپان برای شهروندان ونزوئلایی خود به پخش درآورده است که از جمله تازه ترین آنها می توان به مجموعه مستند «دفاع مقدس» و برنامه آموزشی «فارسی صحبت کنیم» اشاره کرد.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *