دی ۴ام, ۱۳۹۶

پاداش ۱۴۴ هزار تومانی شرکت کنندگان در دوره‌های سوادآموزی

رئیس اداره سواد آموزی شهرستان درگز گفت: در دوره های سواد آموزی، مبلغ 144 هزار تومان به حساب هر سواد آموز به عنوان هدیه و پاداش واریز می شود.

سعید شعائی در گفت و گو با درگزخبر ضمن تبریک پیشاپیش به مناسب سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی گفت: اگر همه ادارات و نهادها و اقشار مردم پای کار سوادآموزی نباشند معضل بیسوادی به این زودی ها برطرف نخواهد شد.

رئیس اداره سواد آموزی درگز تشریح کرد: پس از گذشت ۱۰ سال از جشن پایان بی سوادی که موفق به کسب رتبه نخست آن در کشور شدیم همچنان شاهد آمار بیسوادی هستیم چرا که شاخص بیسوادی دچار تغییراتی شده و اگر فردی مدرک سوم ابتدائی یا معادل آن را دریافت نکند بیسواد تلقی شده و باید در دوره های سواد آموزی شرکت نماید.

وی عنوان کرد: بزرگترین چالشی که در سواد آموزی با آن روبرو هستیم مساله خود اظهاری افراد در سر شماری های نفوس و مسکن است که به هر دلیلی خود را بی سواد اعلام می کنند.

شعائی با بیان اینکه گروه هدف جمعیت سوادآموزی، افراد با سن بین ۱۰تا ۴۹ سال هستند و اگر سن افراد یک روز کمتر یا بیشتر از این مقدار باشد سامانه سوادآموزی از ثبت نام آنها جلوگیری خواهد نمود اظهار کرد: بالاترین مدرک اعطایی اداره سواد آموزی دوره انتقال است که معادل ششم ابتدائیست و افرادی که موفق به کسب این مدرک شده اند میتوانند در مقطع متوسطه اول ادامه تحصیل دهند.

رئیس اداره سواد آموزی شهرستان درگز مطرح کرد: تا قبل از سال ۹۴ تمام افراد می توانستند به عنوان آموزشگر در طرح های سواد آموزی همکاری نمایند ولی بعد از آن با توجه به مصوبه های مجلس در خصوص جذب و استخدام نیرو، سازمان آموزش و پرورش بر آن شد تا نسبت به توانمند سازی آموزشگران با جهاد دانشگاهی تفاهم نامه ای امضا کند

وی ادامه داد: با انجام این طرح، آموزشگران موجود پس از گذراندن دوره های ضمن خدمت و انجام آزمون‌های مجازی می توانند در زمینه سوادآموزی ادامه فعالیت داشته باشند که در شهرستان درگز تعداد ۸۹ نفر از افراد واجد شرایط در این طرح ثبت نام نموده اند، ضمن اینکه پرسنل رسمی شاغل و بازنشسته فرهنگی نیز میتوانند همچنان با سوادآموزی همکاری داشته باشند.

شعائی خبر داد: در دوره سوادآموزی با تلاش بی وقفه آموزشگران درسطح شهر و روستا بیش از ۵ هزار استعلام و پالایش انجام شده که در این بین، تعداد ۱۰۵ نفر از افراد واجد شرایط تحت پوشش قرار گرفتند.

رئیس اداره سواد آموزی شهرستان درگز در پایان اعلام کرد: در دوره های سواد آموزی، مبلغ ۱۴۴ هزار تومان به حساب هر سواد آموز به عنوان هدیه و پاداش واریز می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *