شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۷

امام جمعه درگز

وزیر بی حالی که شرایط کشور را درک نکند به درد این نظام و این مردم نمی خورد

امام جمعه درگز ضمن گلایه از بی کفایتی برخی مسئولین داخلی تصریح کرد: بخش مهمی از وظیفه اعتماد سازی بر عهده مسئولین اجرایی کشور است؛ وزیر بی حالی که شرایط جاری کشور را درک نکند به درد این نظام و این مردم نمی خورد.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمد حسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: ملاک در فضیلت و تقوا، عمل همراه با تقواست.

 

وی در ادامه با اشاره به ایام مباهله و نزول آیات مرتبط با این روز تشریح کرد: مهم ترین درس مباهله این است که پیامبر گرامی اسلام، مومن ترین افراد به دین خود بودند چرا که در هنگام سختی ها و شدائد، اهل بیت خود را همراه کرده و از وجود مبارک آنها هزینه می کردند؛ ایات مباهله بهترین آیات در وصف فضائل امیرالمومنین است؛ در این آیات حضرت علی (ع) به عنوان نفس و جان پیامبر خطاب شده است.

 

امام جمعه درگز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امروز شبکه های اجتماعی به یکی از دشمنان ارتباطات واقعی میان انسان ها تبدیل شده و نقش بسیار مهمی را در طلاق های خانوادگی ایفا می کند؛ مسئولین و خانواده ها باید دست در دست یکدیگر داده و با برنامه ریزی صحیح، در برابر این هجمه فرهنگی دشمن ایستادگی کنند.

 

حجت الاسلام ایروانی ماه محرم را ماه شکوفایی اسلام دانست و گفت: اسلام با امام حسین (ع) شناخته می شود، با ایشان رشد کرده و با ایشان حفظ می شود؛ ماه محرم ماه قیام عدالت در برابر ظلم، ماه قیام و شهادت و شجاعت است؛ لذا این ایام را باید قدر دانست و از آن در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی استفاده کرد.

 

وی تصریح کرد: این روزها آخرین حربه دشمنان، جنگ هوشمندانه ترکیبی است که با به کارگیری همزمان فشارهای اقتصادی و روانی، به دنبال این هستند که مسئولان ما را دچار اشتباه محاسباتی کرده و وادار به انفعال کنند و از سوی دیگر مردم را به یاس و ناامیدی سوق دهند.

 

امام جمعه درگز تشریح کرد: این ولع و سیری ناپذیری که متاسفانه برخی افراد در داخل گرفتار آن شده و حتی بعضی از کالاها را در منزل احتکار می کنند؛ حاصل برنامه ریزی های اتاق جنگ دشمن است؛ بدخواهان ملت ایران به موازات جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای و تبلیغاتی را به طور جدی در دستور کار قرار داده اند.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: اگر آحاد مردم و به ویژه نخبگان جامعه، نسبت به شرایط و جایگاه نظام غفلت کرده و عرصه جنگ نرم را فراموش کنند، قطعا ضربات سهمگینی را متحمل خواهیم شد.

 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان ابراز کرد: با وجود همه فضاسازی های تبلیغاتی دشمنان، این انقلاب و کشور در حال پیشرفت است و انشالله مشکلات پیش رو را با همت مردم و مسئولین پشت سر خواهیم گذاشت.

 

امام جمعه درگز ضمن گلایه از بی کفایتی برخی مسئولین داخلی تصریح کرد: بخش مهمی از وظیفه اعتماد سازی بر عهده مسئولین اجرایی کشور است؛ وزیر بی حالی که شرایط جاری کشور را درک نکند به درد این نظام و این مردم نمی خورد.

امام جمعه درگز در پایان خاطر نشان کرد: هیچ دولتی بدون کمک و پشتیبانی مردم قادر به فعالیت نیست؛ دشمن در تلاش است تا اعتماد مردم را نسبت به دولت و قوه قضائیه از بین ببرد؛ اگر در مقابل دشمنان بایستیم، به توفیق الهی آنها را به زانو در خواهیم آورد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *