آبان ۱۶ام, ۱۳۹۶

وحدت بین شیعه و سنی به برکت خاندان اهل‌بیت (ع) است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار اعزامی مهر به سامرا، عبدالعلی علی‌عسگری در بین خادمین موکب شهدا زنجان، افزود: این برنامه الگویی برای بقیه شد و در استان‌های دیگر نیز این امر تکرار می‌شود، در اردبیل نیز به همین سبک عمل شده و در برخی از استان‌ها نیز مردم با گردهمایی در مراکز بزرگ شهرها عزاداری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه وحدت بین شیعه و سنی در پیاده‌روی اربعین به برکت خاندان اهل‌بیت (ع) است، تصریح کرد: برپایی موکب‌ها در مسیر پیاده‌روی اربعین که برای کمک به زائران برپا شده، اقدامی قابل تقدیر است.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: سامرا با وجود مرقد امام هادی (ع) و امام عسگری (ع) و نیز سردابی که بنا به قول‌های معروف امام زمان (عج) از آنجا غیبت کردند، باعث شده تا شهری حساس و خطه‌ای اسرارآمیز باشد.

علی‌عسگری با یادآوری اینکه امروز شاهد روحیه برادری و مودت بین ایرانی‌ها و عراقی‌ها و اهالی استان صلاح‌الدین به‌ویژه مردم شهر سامرا در برپایی موکب‌ها هستیم، اظهار کرد: اهالی سامرا به دلیل ارادتی که به امام هادی (ع) و امام عسگری (ع) دارند وارد کار شده‌اند و قطعا این ارتباطات در جنبه‌های مختلف معنوی، فرهنگی و اقتصادی می‌تواند آثار مثبتی برای این شهر به همراه داشته باشد.

رئیس صدا و سیمای مرکز زنجان خاطرنشان کرد: بسیاری از موکب‌ها در کنار خانه‌ها و مغازه‌های اهالی سامرا برپا شده و شاهد رفتار خوب مردم سامرا هستیم و این وحدت بین شیعه و سنی که امروز شاهد هستیم به برکت خاندان اهل‌بیت (ع) است.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *