آبان ۱۷ام, ۱۳۹۶

واعظی: توافقی با عربستان برای حج عمره نشده

خبرگزاری فارس: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص سپنتا نیکنام گفت:

این کاری نیست که در اختیار قوه مجریه باشد. از ابتدا با توجه به اینکه نظارت بر انتخابات به عهده مجلس بوده مجلس موضوع را دنبال کرده و خوشبختانه به توافق خوبی هم با قوه قضاییه رسیده و تاز مانی که قانون تغییر نکند ایشان می‌تواند مثل دوره قبل به کار خود ادامه بدهد.

واعظی با بیان اینکه نظر دولت هم همواره همین بوده، تصریح کرد: هم شخص رئیس جمهور و هم بحثی که در دولت شده، این است که به هر حال ما نمی‌توانیم به شکل ناگهانی قانون را تغییر بدهیم. هر قانونی که در زمان مقرر خود به تأیید شورای نگهبان رسید باید از اعتباری برخوردار باشد که همه نهادها روی آن حساب باز کنند.

واعظی در ارتباط با مصوبات جلسه امروز هیئت دولت اظهار داشت: مهم ترین تصمیمی که گرفته شد این بود که کنترل بیشتری بر روی واردات داشته باشیم تا تولید داخل بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی در پاسخ به سؤالی در ارتباط با تحولات منطقه و سخنان ضد ایرانی مقامات عربستانی اظهار داشت: متأسفانه امروز منطقه از یک التهاب برخوردار است. ازسوی دیگر، تصمیمات حاکمان جدید عربستان در دو سه سال گذشته در ارتباط با یمن و قطر جواب نداده و مشکلات آنها را افزایش داده است.

واعظی با اشاره به مشکلات داخلی عربستان گفت: آنها در حال فرافکنی هستند تا اذهان را از بن بست‌هایی که با آن مواجه شده‌اند را به سمت حزب الله، لبنان و ایران منحرف کنند.

وی با بیان اینکه این سیاست ها قدیمی است و کاربرد ندارد، تصریح کرد: ما باید در ایران هوشیاری خودمان را حفظ کنیم و بیخود به ناکارآمدی که در عربستان وجود دارد دامن نزنیم.

واعظی افزود: هم رسانه‌ها و هم مسئولین باید دقت کنند که به گونه‌ای عمل بشود و موضع‌گیری انجام شود که در راستای صلح و امنیت منطقه باشد نه آشوب و بهم خوردن اوضاع.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در ارتباط با وضعیت حج عمره اظهار داشت:در ارتباط با حج واجب، سازمان حج و زیارت ما با طرف مقابل توافق کردند اما درباره حج عمره هیچ توافقی نشده است.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *