آذر ۲۴ام, ۱۳۹۵

همه دستگاه‌های اجرایی باید به یاری آموزش‌وپرورش بشتابند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین، نشست شورای منطقه‌ای آموزش‌وپرورش شهرستان اسفراین با حضور سرپرست فرمانداری، رئیس اداره آموزش‌وپرورش و اعضای شورا شامگاه سه‌شنبه در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

علی‌اصغر یحیی‌آبادی رئیس شورای منطقه‌ای آموزش‌وپرورش شهرستان اسفراین در ابتدای این نشست  با گرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم اسلام(ص) گفت: هر چه بین ملت‌های مسلمان دنیا وحدت و یکدلی و برادری بیشتر باشد زمینه‌های بالندگی اعتقادی و فکری نیز افزایش می‌یابد.

وی اظهار کرد: کشور ما نیز در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت و همدلی دارد که این وحدت و همبستگی در بین مردم ما نهادینه‌شده که تحقق آرمان‌های امام (ره) و شهدای ایران اسلامی با همین وحدت و همدلی ملت به‌ پیش می‌رود.

رئیس شورای منطقه‌ای آموزش‌وپرورش شهرستان اسفراین افزود: آموزش‌وپرورش خاستگاه ترویج مبانی دینی و اسلامی است و اگر می‌خواهیم فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه گسترش پیدا کند باید همه دستگاه‌های اجرایی به یاری آموزش‌وپرورش بشتابند.

سرپرست فرمانداری اسفراین با اشاره به مصوبات قبلی نشست از مسؤولان حوزه آموزشی شهرستان خواست تا ضمن رعایت عدالت در مسائل آموزشی ، فضا را برای ایجاد یک محیطی آموزشی امن و قابل‌استفاده برای همگان و به خصوص قشر ضعیف جامعه فراهم آورند.

مدیر آموزش‌وپرورش اسفراین نیز در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد آموزش‌وپرورش گفت: به مناسبت  آغاز سال تحصیلی جدید تجهیزات لازم برای ۶۰ آموزشگاه این شهرستان توسط اداره کل نوسازی استان خراسان شمالی تامین و در اختیار مدیران این آموزشگاه‌ها قرار گرفت .

محمد اکرامی‌فر گفت: به‌زودی عملیات اجرایی دو آموزشگاه ۹ کلاسه و ۶ کلاسه در شهر اسفراین از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری آغاز می‌شود و با تخصیص اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیونی به استخر دانش‌آموزی، عملیات ساخت‌وساز آن به پایان خواهد رسید و در سال آینده شاهد بهره‌برداری آن خواهیم بود.

وی افزود : همچنین توسط یکی از خیرین تعداد ۱۴ آموزشگاه بنام ۱۴ معصوم (ع) در این شهرستان ساخته خواهد شد که تاکنون ۴ باب از این آموزشگاه‌ها ساخته‌ شده و در اختیار آموزش‌وپرورش شهرستان قرارگرفته است و مابقی آن نیز توسط این خیر ساخته خواهد شد.

در ادامه این نشست هریک از اعضاء نقطه نظرات خود را در خصوص دستورات جلسه بیان کرده  و به استان پیشنهاد شد که آزمون مدارس تیزهوشان در دوره دوم متوسطه مجدد احیا و برگزار شود  و همچنین نشست  بعدی شورای آموزش‌وپرورش شهرستان دریکی از آموزشگاه‌های هیات امنایی شهرستان برپا شود.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *