اسفند ۹ام, ۱۳۹۶

هدف از برگزاری مسابقات ورزشی مقدمه چینی برای نزدیک شدن به خداست

امام جمعه درگز در مراسم افتتاحیه مسابقات فوتسال جام مساجد شهرستان درگز اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین مسابقاتی ایجاد نشاط و مقدمه سازی برای نزدیک شدن به درگاه خداوند متعال است.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی عصر امروز در مراسم افتتاحیه مسابقات فوتسال جام مساجد درگز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه کسانی که با تلاش های خود باعث فعال شدن برنامه های فرهنگی و ورزشی شهرستان شدند اظهار کرد: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری، دشمن با راه اندازی جنگ نرم در تلاش است تا با ایجاد یاس و ناامیدی در بین جوانها، آنها را از مسجد و ارزشهای دینی دور کند.

 

وی افزود: در این میان وظیفه ائمه جماعت و فعالین فرهنگی مساجد مقابله با این هجمه ها از طریق برنامه ریزی و ایجاد وحدت و همدلی و عملی کردن شعار تحصیل، تهذیب و ورزش است.

 

امام جمعه درگز گفت: فعالیتهای ما باید در راستای ایجاد نشاط جسمی و روحی برای جوانان و نوجوانان باشد؛ چه در قالب ورزش، چه در قالب تهذیب و خودسازی و چه در قالب تعلیم و آموزش.

 

حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد: در همین راستا توانسته ایم تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان را با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج، حوزه علمیه، شبکه بهداشت و اورژانس اجتماعی جذب مسجد کرده و برنامه های نشاط آور زیادی را برای آنها اجرا کنیم.

 

وی تبیین کرد: امروز اولین دوره از مسابقات جام مساجد سطح شهرستان در حال افتتاح شدن است و انشاءلله تصمیم داریم که این حرکت زیبا را تداوم بخشیده و در سالهای آینده با توسعه و گسترش بیشتری برگزار کنیم.

 

امام جمعه درگز تشریح کرد: هدف از برگزاری چنین مسابقاتی ایجاد نشاط و مقدمه سازی برای نزدیک شدن به درگاه خداوند متعال است.

 

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: در طول پنج ماه گذشته به همت مسئولین و عوامل اجرایی مساجد توانسته ایم مبلغی حدود چهار میلیون تومان را به عنوان هدیه برای جوانان شرکت کننده در برنامه های فرهنگی و ورزشی مساجد اختصاص دهیم.

 

وی تاکید کرد: برگزاری مسابقه خوب است؛ اما باید رقابت ها در عین دوستی و همدلی باشد تا در بین افراد ایجاد نشاط و شادی کند.

 

امام جمعه درگز اظهار کرد: ارتباط جوانان با مسجد باید به نحوی باشد که هم بتوانند مسائل درسی خود را پیگیری کنند، هم در حوزه فرهنگی و تربیتی فعالیت داشته باشند و هم به صورت گسترده و پر شور در مسابقات ورزشی شرکت کنند.

 

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطرنشان کرد: به تیم های برنده در مسابقات علاوه بر اینکه کاپ قهرمانی دریافت می کنند، جوایز بسیار نفیس و با ارزشی هم اهدا خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *