آذر ۳ام, ۱۳۹۶

نگاهی به طرح‌های اشتغالزایی بسیج سازندگی در شرق مازندران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از نکا، می‌توان با تمرکز و تاکید بر تولید داخل به خود اتکایی واقعی رسید و وابستگی به دیگر کشورها را کاهش داد که باید به مجریان طرح اقتصاد مقاومتی توجه و حمایت لازم شود. بسیج سازندگی با ارائه تسهیلات موثر و کم بهره توانست در عرصه اقتصادی فعال و موفق عمل کند.

به مناسبت هفته بسیج تور رسانه‌ای با همکاری بسیج رسانه و بسیج سازندگی شهرستان نکا برگزار و اصحاب رسانه شرق مازندران از نزدیک با برخی از خدمات بسیج در عرصه اقتصاد مقاومتی آشنا شدند.

علی یعقوبی، تولید کننده گل‌های گلخانه ای و آپارتمانی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: با توجه به علاقه و کسب مهارت‌ها در این زمینه از بسیج سازندگی تسهیلات۱۰۰ میلیون ریالی دریافت کرده و موجب اشتغالزایی چندین نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شد.

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی مازندران، گیاهان آپارتمانی تنها در استان قابل تولید بوده که با دریافت تسهیلات می‌توانیم فضای کار را گسترش داده و اشتغالزایی را افزایش دهیم و در هر شهری شهرک گلخانه‌ای دارد که در شهرستان نکا نیز می‌توانیم با همکاری جهادکشاورزی این شهرک را ایجاد و توسعه دهیم.

خانم محمدی، کارآفرین در زمینه فرش‌بافی نیز گفت: ایجاد کارگاه و اشتغال ۲۰ نفر از بانوان را مدیون بسیج سازندگی هستم که با ارائه تسهیلات خدمات خوبی برای ایجاد شغل فراهم کردند. فرش دستباف هنری مهم و ارزشمند بوده که باید دولت از آن حمایت کند اما متاسفانه اتحادیه آن را به صنعت، معدن وتجارت و از طرفی به اتاق اصناف و خیاطان واگذار کردند و بسیاری از قالیبافان از بیمه حذف شدند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

خانم آشکاران جوان دیگری است که پنج سال است با همت و تلاش خود همراه با خانواده توانست واحد تولید قارچ را در منزل راه اندازی کرده و آن را به چندین سالن افزایش دهد.

این تولید کننده قارچ گفت: جوانان ما باید فعل خواستن را به درستی صرف کنند و تنها به فکر پشت میزنشینی نباشند.

گزارش از قدسیه السادات شعبانپور


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *