تیر ۲۵ام, ۱۳۹۶

نقشه راه پیشنهادی رئیس دولت وفاق لیبی برای برگزاری انتخابات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فائز السراج» با اشاره به نقشه راه پیشنهادی خود برای برگزاری انتخابات مشترک ریاست‌جمهوری و پارلمانی گفت که در این انتخابات رئیس‌جمهور و نمایندگان پارلمان به مدت ۳ سال یا تا پایان تدوین قانون اساسی و برگزاری همه‌پرسی درباره آن انتخاب می‌شوند.

وی اشاره کرد که رئیس‌جمهور مستقیما از سوی ملت انتخاب می‌شود و این نقشه راه مبتنی بر اصول متمم قانون اساسی، توافقنامه سیاسی و اصول ملی است و به همه این فرصت را می‌دهد تا در ساختن دولت آینده لیبی با اراده ملی آزاد سهیم باشند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، نقشه راه پیشنهادی سراج شامل ۹ بند از جمله استمرار اجرای توافقنامه سیاسی و تداوم فعالیت دولت وفاق ملی تا زمان تعیین نخست‌وزیر از سوی رئیس‌جمهور منتخب است.

از دیگر موارد این نقشه راه این است که کمیساریای عالی انتخابات با هماهنگی سازمان ملل و کمک اتحادیه عرب، اتحادیه آفریقا و اتحادیه اروپا بر روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمان نظارت خواهند داشت.

سراج همچنین برقراری آتش‌بس و توقف همه درگیری‌ها در سراسر کشور به استثنای مبارزه با تروریسم که در توافقنامه سیاسی لیبی و معاهدات بین‌المللی ذکر شده، خواستار شد.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *