اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۸

موضع آقای روحانی اولین گام در گرفتن آرایش جنگی نسبت به دشمن است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: موضع آقای روحانی یک اقدام حداقلی و اولین گام در گرفتن آرایش جنگی نسبت به دشمن است که امیدواریم شاهد مواضع محکم تر ایشان باشیم.

سید جلال امینی در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن تمجید از موضع روز گذشته رئیس جمهور نسبت به سیاست های آمریکا و مساله برجام اظهار کرد: با وجود گذشت یک سال از خروج یک طرفه آمریکا از برجام و رفتارهای خصومت آمیز دشمن در ابعاد مختلف امنیتی، اطلاعاتی، اقتصادی، سیاسی و غیره؛ موضع آقای روحانی یک اقدام حداقلی و اولین گام در گرفتن آرایش جنگی نسبت به دشمن است که امیدواریم شاهد مواضع محکم تر ایشان باشیم.

 

وی افزود: البته سیاست دولت در برابر زیاده خواهی دشمنان، حقیقتا اقدام مقابله به مثل و درخور شان جمهوری اسلامی نبوده است چرا که آمریکا از همان ابتدا به صورت مکرر، با نقض برجام آن را به سخره گرفت و تحریم ها را بیش از پیش کرد.

 

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در این میان بدعهدی های اتحادیه اروپا، یک تقسیم کار و طراحی واضح از سوی آمریکا برای وقت کشی و قرار دادن ایران در محدودیت های برجام است که متاسفانه غفلت برخی مسئولان داخلی، به آن دامن زده و حکایت از چاله در آمدن و به چاه افتادن شده است.

 

امینی گفت: تجربه ابتدای انقلاب تاکنون ثابت کرده که هر گاه در برابر دشمن در موضع محکمی ایستادیم، زیاده خواهی و گستاخی آنها به حداقل رسیده، اما اگر ذره ای نسبت به اصول خود کوتاه بیاییم آسیب های ما بیشتر خواهد شد.

 

وی ضمن بیان اینکه با لبخند و عکس یادگاری مشکلات کشور حل نمی شود تصریح کرد: اقدام رییس جمهور سبب شد آنها جمهوری اسلامی را قدری جدی تر بگیرند؛ امیدواریم مسئولین به این حد اکتفا نکرده و به شرایط اقتدار هسته ای پیش از برجام بازگردند چرا که در عرصه بین المللی قدرت حرف اول را می زند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: استکبار جهانی با استفاده از جریان نفوذی داخل و خوش بینی بی حد و حصر برخی مسئولین؛ برجام های متعددی را برای مهار کردن این نظام مقدس طرح ریزی کرده است؛ لذا مسئولین دولتی باید نگاه خود را اصلاح کرده و ضمن آسیب شناسی در موضوع سیاست خارجی، به جای تکیه بر ظرفیت های بیگانگان، به فکر تقویت ظرفیت های درونی باشند.

 

امینی تبیین کرد: مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب، آمریکا همچون کوه یخ در حال آب شدن است بنابراین نباید از هیاهوی آن ترسید و عرصه نبرد را ترک کرد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر مسئولین مبنای عملکرد خود را فرمایشات رهبر معظم انقلاب قرار داده و خطوط قرمز ترسیم شده توسط ایشان را خط قرمزهای نظام بدانند، برنامه های آنها در بستر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پیش خواهد رفت و قطعا بن بستی در کشور نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *