دی ۲۳ام, ۱۳۹۵

موزه تخصصی هنر و عکاسی در همدان راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار مهر، رضا غلامی خجسته صبح پنج شنبه در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان که با حضور تعدادی از هنرمندان عکاس ایران و مجمع عکاسان استان همدان برگزار شد، افزود: فرهنگسرای «نورمحال» در شهر همدان دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای راه اندازی موزه هنر و عکاسی است که در حال حاضر تعمیر و آماده سازی بنای تاریخی آن آماده شده و بزودی پس ازتجهیز راه اندازی می شود.

خجسته با اشاره به اینکه در بین فرهنگسراهای ایجاد شده جای فرهنگسرای تخصصی عکاسی خالی بود، اضافه کرد: بنای تاریخی فرهنگسرای «نورمحال» در دو طبقه ساخته شده که یکی از طبقات آن برای اشتغالزایی و طبقه دیگر برای هنر و عکاسی در نظر گرفته شده است.

صرف ۷۵۰ میلیون تومان برای مرمت و بازسازی فرهنگسرای «نورمحال»

وی با اشاره به اینکه بنای فرهنگسرای «نورمحال» ۳۰۰ متر مربع است، اضافه کرد: تاکنون برای مرمت و بازسازی این بنای تاریخی حدود ۷۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

خجسته یادآور شد: براساس پیگیریهایی که توسط کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا انجام شده در بیشتر فرهنگسراها واحدی به اشتغال بانوان بی سرپرست یا بدسرپرست و  توانمندسازی خانواده های این نیازمندان اختصاص یافته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشریح گزارشی از وضعیت فرهنگسراها و سالن های ورزشی سطح شهر اظهار کرد: در دور سوم و چهارم شورای شهر همدان  تعداد ۸۱ زمین در مساحتی افزون بر ۳۵۵ هزار و ۱۶۱ متر مربع برای احداث فرهنگسراها و سالن های ورزشی پیگیری و تملک شد که تا کنون از این تعداد ۱۶ فرهنگسرا و سالن ورزشی ساخته و افتتاح شده است.

خجسته یادآور شد: بر اساس فعالیت و اقدامات صورت گرفته شهر همدان در مبحث سخت افزاری فرهنگی و ورزشی رتبه نخست کشور را دارد.

مدیریت شهری در دور چهارم شورا در تقویت تشکل های مردم نهاد از جمله هنری و هنرمندان شهر رویکرد خوب و مثبتی داشته است علی رضایی دیگر عضو شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه مدیریت شهری در دور چهارم شورا در تقویت تشکل های مردم نهاد از جمله هنری و هنرمندان شهر رویکرد خوب و مثبتی داشته است، افزود: بخش عمده ای از وقت کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا برای تشکل های مختلف اختصاص یافته و در این راستا حمایت های خوبی هم صورت گرفته که در مقایسه با دورهای قبل شورا قابل توجه است.

علی رضایی با اشاره به اینکه فرهنگسراها بر اساس نیاز اساسی شهر در اختیار تشکل های فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است، گفت: انتظار می رود این تشکل ها نیز بر اساس اولویت شهر نیازها را پاسخ دهند تا بتوان در مدیریت شهری برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان گام موثری را برداشت.

وی تاکید کرد: اگر اطلس فرهنگی و ورزشی شهر همدان آماده و بر اساس آن طرح جامع فرهنگی اجتماعی تهیه شود دارای سندی خواهیم بود که از این پس بر اساس آن فرصت های منابع در اختیار ما قرار میگیرد.

معاون احتماعی فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان نیز ضمن تشکر از توجه ویژه شورا و پیگیریهای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نسبت به پروژه و برنامه های فرهنگی شهر اظهار کرد: فرهنگسرای «نورمحال» به لحاظ ساختار و فضای کالبدی ظرفیت خوبی برای حوزه هنری و عکاسی است که با مصوبه شورا این فرهنگسرا به موزه تخصصی هنری تبدیل شد.

محمد قدیمی به سابقه هنر عکاسی در همدان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با راه اندازی این موزه هنری، مدیریت شهری بتواند گام مثبتی در راستای تقویت و اعتلای جایگاه هنر در پایتخت تاریخ و تمدنایران زمین بردارد.

راه اندازی موزه هنری و عکاسی همدان می تواند غرب کشور پوشش دهد

قدیمی اضافه کرد: راه اندازی موزه هنری و عکاسی همدان می تواند غرب کشور را نیز در هنر عکاسی به صورت تخصصی زیر پوشش قرار دهد.

مدیر مجمع عکاسان استان همدان نیز در این جلسه ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان نسبت به توجه ویژه به هنر و هنرمندان گفت: با ایجاد موزه هنر و عکس،   شهر همدان گام دیگری در استحکام تبدیل این شهر به قطب عکاسی کشور برداشته می شود.

مهدی شریفی اضافه کرد: در زمان راه اندازی موزه هنری و عکس همدان، این مرکز میزبان آثار بیش از ۱۴۰ استاد هنرمند عکاس کشور خواهد بو. د.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه با اهدای تندیس و هدیه ای از زحمات معیری استاد و هنرمند عکاس ملی در حوزه دفاع مقدس تجلیل شد و پس از پایان جلسه عکاسان حاضر در جلسه به همراه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و معاون اجتماعی فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان از موزه هنری و عکس همدان بازدید به عمل آوردند.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *