فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۷

مهمترین نقشه دشمن برای ضربه زدن به نظام، اعمال فشارهای اقتصادی و تحریم هاست

امام جمعه درگز گفت: امروز یکی از مهمترین نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی ایران، اعمال فشارهای اقتصادی و تحریم ها برای ایجاد یاس و نا امیدی در میان مردم است.

به گزارش درگزخبر؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بهترین سرمایه انسان برای سعادت دنیا و آخرت، تقوا و پرهیزگاری است.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر تبیین کرد: شخصیت امیر مومنان علی (ع) مستجمع جمیع خصایص و ویژگیهای الهی و معنوی است؛ از مهم ترین ویژگیها و فضایل ایشان مبارزه با ظلم و عدالت محوری است.

 

امام جمعه درگز در ادامه سخنان خود به بیان فضایل شرکت در مراسم معنوی اعتکاف پرداخت و تشریح کرد: هر کس ایام البیض ماه رجب را روزه بدارد، خداوند متعال به ازای هر روز، ثواب روزه داری و شب زنده داری یک سال را برای او محاسبه خواهد کرد؛ ثمره و نتیجه اعتکاف آمرزش تمام گناهان خواهد بود.

 

حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد: خداوند متعال در روز دوازدهم فروردین نعمت نظام مقدس ولایی را به ما عنایت فرمود و مردم با حضور خود، دو رکن مهم مقبولیت و مشروعیت این نظام را به جهانیان اثبات کردند؛ دوازدهم فروردین روز پایان حکومت مستکبرین و آغاز حکومت مستضعفین است.

 

وی با اشاره به مقارن شدن رحلت حضرت زینب (س) و روز طبیعت تاکید کرد: حضرت زینب (س) تمام عمر گرانقدر خود را وقف حمایت و تبلیغ از اسلام و ارزشهای خدایی کرد، بنابراین لازم است تا ضمن بهره مندی از طبیعت و تلاش در راستای حفظ نعمتهای الهی، حرمت روز وفات این بانوی گرانقدر را نگه داریم.

 

امام جمعه درگز گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در روز اول فروردین، نقشه راه یک ساله کشور ما است، آنچه که ایشان بیان فرمودند شرح وظایف دولت، مسئولین و مردم بوده که باید با تمام وجود نسبت به انجام آن تلاش کنیم.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: امروز یکی از مهمترین نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی ایران، اعمال فشارهای اقتصادی و تحریم ها برای ایجاد یاس و نا امیدی در میان مردم است؛ بعضی از این مسائل به ضعف در مدیریت داخلی مربوط است و برخی به توطئه های دشمن.

وی ابراز کرد: موضوع مهم حمایت از کالای ایرانی به سه ضلع دولت، تولید کننده و مصرف کننده بستگی دارد؛ هر یک از این سه ضلع باید تلاش کنند تا وظایف خود را به درستی انجام دهند و کشور را از کالاهای خارجی بی نیاز کنند.

 

امام جمعه درگز اظهار کرد: در ارتباط با کارنامه نظام نکات مثبت بسیاری موجود است؛ موانعی هم وجود دارد که از جمله آنها می توان به ضعف برخی مدیران اجرایی، عدم استفاده از ظرفیت های داخلی کشور، اعتماد به نسخه خارجی، قبیله گرایی، عدم مبارزه جدی با فساد و در نهایت سبک زندگی اسراف گرایانه مردم اشاره کرد.

 

حجت الاسلام ایراوانی در پایان خاطر نشان کرد: انشالله بتوانیم در سال جدید با اصلاح رفتارها و اتکا به توان داخلی و استفاده از ظرفیت جوان های پر تلاش کشور سال خوبی را رقم زده و رفاه و آسایش را برای مردم فراهم کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *