آذر ۲۴ام, ۱۳۹۵

مهمترین دلیل گازگرفتگی غفلت و عدم آگاهی مردم است

رییس ایستگاه آتش‌نشانی درگز گفت: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد در پیشگیری از مسمومیت باز گاز منواکسید کربن و سایر حوادث مرتبط، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سعید نورپور رییس ایستگاه آتش‌نشانی درگز در گفت‌وگو با خبرنگار درگزخبر اظهار کرد: با سرد شدن هوا و افزایش میزان استفاده از وسایل گرمایشی؛ گاز منوکسید کربن از مواردی است که منجر به مسمومیت تنفسی در این ایام می‌شود.

وی افزود: منوکسید کربن، گازی بی‌رنگ و بی‌بو است و در اثر احتراق ناقص مواد سوختنی به وجود می‌آید.

نورپور ضمن اشاره به علائم پزشکی مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن گفت: سرگیجه، ضعف جسمانی، سردرد، بی قراری، استفراغ، خمیازه کشیدن، کاهش قدرت دید، خواب‌آلودگی، کسل شدن، بی حال شدن، خستگی و کاهش قدرت عضلانی از جمله علائم اولیه مسمومیت با این گاز خطرناک است و نباید با بی‌تفاوتی از کنار این علایم عبور کرد.

وی اضافه کرد: مهمترین عامل بروز این نوع خفگی، غفلت و عدم آگاهی مردم نسبت به مسایل ایمنی است؛ که باید خانواده‌ها هر چه بیشتر مسایل ایمنی را رعایت کنند و از وسایل گازسوز استاندارد استفاده نمایند.

رییس ایستگاه آتش‌نشانی درگز در خصوص استفاده از وسایل گازسوز استاندارد اذعان داشت: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد در پیشگیری از مسمومیت باز گاز منواکسید کربن و سایر حوادث مرتبط، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 وی با تشریح یک اشتباه رایج ادامه داد: بخاری‌های بدون دودکش به هیچ عنوان از تولید گاز منواکسیدکربن جلوگیری نمی کند و تنها این وسایل، مناسب محیط‌هایی می‌باشد که هوای آزاد می‌تواند به راحتی وارد آنجا می‌شود و مناسب محل های کاملا بسته نظیر خانه‌های مسکونی نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *