Warning: include_once(core/fields/image.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields/acf.php on line 400

Warning: include_once(): Failed opening 'core/fields/image.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields/acf.php on line 400
مهارت‌های فردی را به فرزندان آموزش دهید | پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر

آذر ۳۰ام, ۱۳۹۵

مهارت‌های فردی را به فرزندان آموزش دهید

فرمانده نیروی انتظامی درگز در پیامی از شهروندان خواست تا مهارت‌های فردی را در محیط خانه به فرزندان خود آموزش دهند.

به گزارش درگزخبر، سرهنگ حسین دهقانپور فرمانده انتظامی شهرستان درگز، در پیامی که صبح امروز به دفتر این پایگاه خبری ارسال کرد؛ از شهروندان درگز خواست تا مهارت‌های فردی-اجتماعی نظیر توانایی “نه” گفتن، توانایی حل مسائل روزمره و مشورت کردن را با انجام تمریناتی در محیط خانه به فرزندان خود آموزش دهند.

در ادامه این پیام آمده بود که در کشور ما متاسفانه سالیانه میلیارد‌ها تومان صرف خرید و استفاده از مواد مخدر می‌شود؛ که حاصل آن هم چیزی جز طلاق، جرم، جنایت، از کار افتادن نیروهای جوان، بی‌تفاوتی، تحمیل فشارهای روانی، مشکلات اخلاقی و اقتصادی به خانواده‌ها، قتل اعضای خانواده، از بین رفتن ارزشها و سایر آسیب‌ها ندارد.

اعتیاد علاوه بر دوش فرد معتاد و مصرف‌کننده بر پیکره خانواده‌ و جامعه فشار وارد می‌کند و سایر معضلات اجتماعی را تشدید می‌کند.

فرمانده انتظامی شهرستان درگز در این پیام عنوان کرده بود که اعتیاد به مواد مخدر از تنوع بالایی برخوردار است و افراد دلسوز هر یک تحلیلی از وضعیت اعتیاد در جامعه دارند؛ در این میان برخی خواستار تغییر قوانین هستند و برخی دیگر درمان معتادین را راه حل مناسب می‌دانند.

 اما در این بین اصلی‌ترین و با اهمیت‌ترین راه مقابله با اعتیاد پیشگیری است؛ هرچند نظرات هر فردی محترم است اما واقعیت آنجاست که امروزه همه کشورهای پیشرفته جهان در جهت پیشگیری گام بر می‌دارند؛ چراکه هم آسان و هم ارزان است و بازدهی خوبی دارد.

در ادامه این پیام آمده بود؛ که بخش اصلی شخصیت هر فرد در زمان کودکی فرد شکل می‌گیرد؛ بنابراین بازسازی شخصیت در دوران کودکی توسط خانواده و سیستم‌های آموزشی کشور، نقش مهمی در آینده افراد جامعه ایفا می‌کند.

فرصت های طلایی آموزش دادن نباید از دست خارج شود؛ و برخلاف تصور اکثر خانواده های سنتی که فرزندان آرام، کاملا فرمان پذیر و ساده را فرزندانی بسیار خوب می‌دانند؛ اینگونه فرزندان به شدت مورد تهدید اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی هستند؛ چون فرزندان بدون مهارت و پیچیدگی، خوراک بسیار خوبی برای مواد فروشان محسوب می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان درگز در ادامه پیام بیان نموده بود که اگر در نحوه تربیت و آموزش دادن به فرزند خود سرگرم هستید سعی کنید بیشتر کتاب بخوانید یا از طریق سایت‌های اجتماعی مجاز مطالب آموزشی دریافت کنید؛ ارتباط موثر و چهره به چهره با کودکان و در آغوش کشیدن آنها نباید فراموش شود و دادن مسئولیت متناسب با سن فرزندانتان، کمک بزرگی به تربیت صحیح آنان می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودیNotice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3959

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *