دی ۱۳ام, ۱۳۹۵

ممنوعیت شکار پرندگان به خاطر آنفلوانزا/ هیچ‌کس مجاز به شکار پرندگان نیست

رییس محیط زیست شهرستان درگز گفت: در جهت حفظ سلامت فرد و جامعه، شکار هر گونه پرنده به منظور پیشگیری از بیماری آنفلوانزای پرندگان، برای تمامی افراد ممنوع و مجوزهای از قبل صادر شده نیز باطل است.

ذوالفقار سلحشور رییس محیط زیست شهرستان درگز در گفت‌وگو با خبرنگار درگزخبر با بیان اینکه رابطه انسان و محیط زیست یک رابطه دو طرفه است؛ گفت: محیط زیست از مهمترین سرمایه‌های یک ملت و کل جهان محسوب می‌شود و تنها متعلق به مردم یک منطقه یا یک زمان خاص نیست.

وی افزود: اهمیت به محیط زیست جنبه تشریفاتی ندارد؛ چراکه سرنوشت انسان و محیط زیست، نسبت به هم بسیار تناتنگ و گره‌خورده است.

سلحشور در تشریح وضعیت جغرافیایی درگز اذعان داشت: شهرستان مرزی درگز از لحاظ جغرافیایی در وضعیتی است که علاوه بر آنکه پرندگان بسیاری در آن به طور دائم زندگی می‌کنند؛ هر ساله پرندگان مهاجر بسیاری نیز در این منطقه تغذیه و یا از آن عبور می‌کنند.

وی ادامه داد: پرندگانی نظیر انواع مرغابی‌ها، سارها، مرغ مینا، کبک، گنجشک و انواع پرندگان شکاری جزو این پرندگان محسوب می‌شوند.

رییس محیط زیست درگز با تاکید به اینکه احتمال بیماری پرندگان موجود در شهرستان به آنفولانزای اخیر پرندگان وجود دارد گفت: در جهت حفظ سلامت فرد و جامعه، شکار هر گونه پرنده به منظور پیشگیری از این بیماری مشترک پرندگان و انسان ممنوع است.

وی افزود: در کنار این ممنوعیت، پروانه شکار پرندگان نیز برای هیچ‌کس صادر نشده و تا سال جاری نیز صادر نمی‌شود و حتی کسانی‌که مجوزی در این خصوص دارند؛ مجوزشان باطل است.

سلحشور ضمن درخواست یاری از مردم در این امر خاطر نشان کرد: تمام تلاش بر آن است تا شاهد کاهش دغدغه‌های مرتبط با این بیماری باشیم.

وی ادامه داد: مردم منطقه در صورت مشاهده هر گونه شکار و تخلفات مشابه با شماره تلفن ۰۹۱۵۱۸۳۱۰۷۸ و خط ثابت ۰۵۱۴۶۲۲۸۸۲۴ تماس گیرند تا در حفظ سلامت شهروندان و جامعه سهیم باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *