دی ۵ام, ۱۳۹۶

وظیفه بسیج بررسی موشکافانه مطالب و بدست آوردن واقعیت است

امام جمعه موقت درگز با بیان اینکه وظیفه بسیج بررسی موشکافانه مطالب و بدست آوردن واقعیت است تصریح کرد: در مسیر انقلاب اگر خبری به شما رسید باید با فرمایشات حضرت امام و رهبری مقایسه کنید و اگر مورد تایید این بزرگان نبود، آن را به دیوار بکوبید و آتش بزنید.

به گزارش درگز خبر؛ حجت الاسلام محمد ساجدیان در اردوی توانمند سازی سرگروههای حلقه صالحین که در حسینه ثارالله سپاه برگزار شد با اشاره به اهداف بلند انقلاب اسلامی تشریح کرد: باید بتوانیم با شناخت اهداف والای نظام، در مسیر انقلاب به درستی حرکت کرده و با برنامه ریزی دقیق، هم خودمان در صراط مستقیم قرار گیریم و هم دیگران را یاری کنیم.

 

استادیار حلقه های صالحین ناحیه درگز تصریح کرد: بنابر گفته قرآن، اگر کسی بخواهد اطلاعاتی کسب کند باید از مصادر اصلی و صحیح به دست آورده باشد و با شنیدن هر مطلبی، از خود عکس العمل نشان ندهد.

 

وی افزود: در مورد اینکه مصادر درست کدامند می توان گفت کسی که به نوعی ظواهر فسق در او وجود دارد قابل اطمینان نبوده و نباید بر مبنای آن حرکتی انجام دهیم چرا که تصمیم گیری اشتباه و عملکرد ضعیف چیزی جز پشیمانی و حسرت به بار نخواهد آورد.

 

حجت الاسلام ساجدیان خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم مثالی در سطح کلان بزنیم می توان به مساله برجام اشاره کرد که متاسفانه در این توافق، اشتباهات زیادی انجام شد که دیگر قابل برگشت نیست و ملت ایران تا سالیان سال باید عواقب این امضا را بچشند.

 

افرادی که خودشان را انقلابی و ریش سفید نظام می دادنند به دنبال تحریف انقلاب هستند.

 

امام جمعه موقت درگز عنوان کرد: با مطالعه کتب تاریخی به این نتیجه می رسیم که موارد بسیاری از این دست وجود دارد که انحرافات به وجود آمده در اعتقادات اسلامی به خاطر جهالت و یا عناد و دشمنی افرادی است که به عنوان منافق در بدنه نظام نفوذ کرده بودند.

 

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری تاکید کرد: مواظب باشید، همانگونه که در صدر اسلام صحابی رسول خدا تیشه به ریشه دین زدند امروز هم افرادی که خودشان را انقلابی و ریش سفید نظام می دادنند به دنبال تحریف انقلاب هستند.

 

حجت الاسلام ساجدیان گفت: عده ای از این بزرگان خواب نما شده اند، افرادی که بر گرده بیت المال سوار بوده و به خاطر شکم بارگی ها و پرخوری های شبانه خواب های پریشانی میبینند و صبح هنگام، آن را به امام و انقلاب نسبت می دهند.

 

رئیس اداره اوقاف شهرستان درگز ضمن بیان اینکه وظیفه بسیج بررسی موشکافانه مطالب و بدست آوردن واقعیت است تصریح کرد: در مسیر انقلاب اگر خبری به شما رسید باید با فرمایشات حضرت امام و رهبری مقایسه کنید و اگر مورد تایید این بزرگان نبود، آن را به دیوار بکوبید و آتش بزنید.

 

وی خاطر نشان کرد: هدف حلقه های صالحین جلوگیری از ایجاد انحرافاتی است که بعضی ها در مسیر اسلام و انقلاب به دنبال دامن زدن به آن هستند.

 

حجت الاسلام ساجدیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری، دیده بان نظام و چشم تیزبین انقلاب است تاکید کرد: دشمن به خوبی میداند اگر بخواهد لشکری را به زانو در بیاورد اول باید دیده بان آن را هدف قرار دهد، ولی بسیجیان، این نگهبانان نظام، با بصیرت و هوشیاری تمام مراقب هستند تا دیده بان بتواند کار خود را به نحو احسن انجام دهد.

 

اختلاف بین نیروهای نظامی، حربه دشمن برای تفرقه افکنی است

 

استادیار حلقه های صالحین ناحیه درگز ادامه داد: دشمن با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی و ساخت برنامه های فراوان ماهواره ای در پی این است که به انواع مختلف نیروهای بسیجی و سپاهی و نظامیان مخلص انقلاب را در چشم مردم، حقیر جلوه دهد که از مصادیق آن می توان به ایجاد اختلافات بین نیروهای نظامی اشاره کرد.

 

وی تبیین کرد: اینکه می گویند ارتشی یا سپاهی، اینها اصلا معنی ندارد، همه لشکر انقلابیم و دشمن با این حربه می خواهد بین نیروهای انقلابی اختلاف ایجاد کرده و به اهداف خودش دست پیدا کند.

 

حجت الاسلام ساجدیان با اشاره به اتحاد مردم در مساله سوریه، عراق و زلزله اخیر کرمانشاه تصریح کرد: دشمن با تشکیل ۱۲ کانال ماهواره ای به نام شیعه و تبلیغ علیه اهل سنت سعی در ایجاد اختلاف بین شیعه و سنتی دارد اما وقتی در یک استان سنی نشین زلزله ای اتفاق می افتد، همه مردم با آمدن پای کار تمام نقشه های دشمن را نقش بر آب می کنند.

 

امام جمعه موقت درگز اظهار کرد: کمک جمهوری اسلامی ایران به فلسطین از نظر بین المللی بازتاب زیادی دارد و دشمن از این حرکت ما بسیار عصبی و ناراحت است چرا که وقتی ایران به کشوری که ۹۹ درصد مردم آن اهل سنت هستند کمک می کند، یعنی برای ما بین شیعه و سنی فرقی وجود نداشته و مسلمانان در هر جای دنیا که باشند با هم متحد هستند.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت پشتوانه مردمی دارای آنچنان عظمتی است که تمام قدرتهای دنیا را با حقارت روبرو ساخته و هر کشوری در هر جای دنیا بخواهد با رژیم صهیونیستی مبارزه کند ما با تمام توان او را حمایت می کنیم.

رئیس اداره اوقاف شهرستان درگز عنوان کرد: باید پذیرفت که یک عده افراد بی کفایت و نااهل، بیت المال مسلمین را به دست گرفته و با کم کاری و دزدی های هزار میلیاردی باعث تغییر نگرش مردم نسبت به اسلام و نظام می شوند اما با وجود تمام این مشکلات، ایران اسلامی در اوج عزت و سرافرازی خود قرار دارد.

 

حجت الاسلام ساجدیان در پایان خاطر نشان کرد : قدر حلقه های صالحین را بدانید و از این سرمایه ای که در اختیار ما قرار داده شده است نگهبانی کنید، حلقه های صالحین نقطه اتصال آحاد ملت ایران با یکدیگر است و به مانند نخی در تسبیح، تمام دانه های آن را به هم وصل می کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *