اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۶

مردم به مسئولی که نگاه اشرافی دارد امیدی ندارند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیح درگز گفت: مردم به مسئولی که افکار اشرافی گری دارد امیدی ندارند؛ اما نسبت به نظام و انقلاب امیدوار هستند.

به گزارش درگزخبر؛ محمدرضا غفاری در دومین مجمع بسیج شهرستان درگز، هدف این مجامع را جمع بندی تئوری مسائل شهرستان برای واگذاری به نهادهای اجرایی دانست و اظهار کرد: هدف مجمع، انجام کار اجرایی نیست، بلکه صرفا برای پیشبرد اهداف انقلاب، اقدام به تحلیل علمی مسائل و در اختیار گذاشتن نتایج به ادارات مربوطه می کند.

 

وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اتفاقات چند ماه گذشته کشور، تشریح کرد: این اتفاقات برای هر کس که دل در گروه نظام دارد سخت و دردناک است؛ اما نکته ای که حاصل شد این بود که یک نارضایتی زیرپوستی در جامعه وجود داشته و مردم خواهان پاسخ مسئولان اجرایی هستند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز عنوان کرد: با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب نقش اجرایی در کشور ندارند باز هم با صداقت کامل در سخنرانی اخیر نسبت به برخی بی عدالتی ها از مردم عذر خواهی کردند؛ اما امروز برخی از مسئولان وقتی سانحه قطار اتفاق می افتد، وقتی ۶۶ نفر در حادثه سقوط هواپیما جان خود را از دست می دهند حاضر به عذرخواهی نیستند و به جای آن موضوع بیمه بودن جانباختگان را مطرح می کنند.

 

غفاری ضمن بیان اینکه با بررسی های صورت گرفته توسط تمام گروهها، ریشه نارضایتیها در اعتراضات اخیر مشکلات اقتصادی بود، تشریح کرد: در این میان عده ای تلاش کردند تا با مطرح کردن مسائل حاکمیتی، مسیر افکار مردم را از مسائل اقتصادی منحرف کنند، چراکه باید نسبت به مسئله بیکاری و مطالبات مردم از موسسات پاسخگو می بودند؛ اما جوابی برای گفتن نداشتند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز گفت: عذرخواهی رهبری از مردم به این معنی است که مسئول اجرایی در انجام کارهای خود موفق نبوده اند؛ وقتی برخی تلاش دارند با نگاه سرمایه داری و اشرافیت به مسائل نگاه کنند هیچ وقت نخواهند توانست مشکلات مردم را با نگاه انقلابی برطرف کنند.

 

نگاه سرمایه داری ریشه در دوران سازندگی دارد

 

غفاری تبیین کرد: امروز آن طرز فکری که داشتن برج میلاد را نیازمند وجود حلبی آباد می داند، بحث حذف یارانه و گران شدن بنزین را آن هم بدون کار کارشناسی و طی مراحل قانونی مطرح می کند؛ اما این افراد نمی دانند عده ای با همین یارانه اندک زندگی خود را می گذرانند.

 

وی افزود: متاسفانه ریل گذاری مدیریتی کشور از دوران سازندگی با نگاه سرمایه داری صورت گرفته و تا به امروز کسی توان تغییر این مسیر را نداشته است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز تصریح کرد: امروز باید با نگاه انقلابی، تفکر اشرافی گری و سرمایه داری کنار گذاشته شود، چراکه نسخه اجرایی برای انقلاب از دل تفکر سرمایه داری غرب بیرون نمی آید.

 

غفاری اظهار کرد: متاسفانه در شرایط فعلی و با توجه به حوادث اخیر، برخی تلاش دارند تا از اعتراضات به وجود آمده به نفع خودشان استفاده کرده و به نام حفظ نظام به دنبال مطالبات سیاسی خودشان باشند.

 

وی تاکید کرد: امروز مشکلات کشور با تغییر نگاه مدیریتی اصلاح می شود، ضمن اینکه لازم است مطالبه گری ها درست و نقدها به صورت صحیح انجام شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز تاکید کرد: همه ما مسئول هستیم و باید در حد توان خود مردم را نسبت به این مسائل آگاه کنیم؛ اما آگاهی دادن باید به نحوی باشد که خدمات انجام شده زیر سوال نرود و صادقانه مسائل مطرح شوند.

 

وی با اشاره به وفاداری مردم نسبت به نظام و انقلاب، تصریح کرد: مردم به مسئولی که افکار اشرافی گری دارد امیدی ندارند؛ اما نسبت به انقلاب امیدوار هستند؛ تحلیل درست مطالب، مردم را به انقلاب دلگرم تر می کند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز در پایان خاطرنشان کرد: مسیر این انقلاب با توکل بر خدا و هدایت های مقام معظم رهبری در حال طی شدن است و هیچ تفکر و نگاه غیر انقلابی توان ایستادگی در برابر حرکت عظیم مردمی را ندارد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *